Pirmo reizi Latvijas speciālisti veic pilnu auss rekonstrukciju

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Mikroķirurģijas centrā veikta Latvijā pirmā pilnas auss rekonstrukcija. Līdz šim šādas operācijas Latvijā bija veikuši vien ārvalstu speciālisti. 

Pacients bija guvis traumas elektroapdegumā pirms vairākiem gadiem, kā rezultātā zaudējis kreiso roku un labo ausi, informēja RAKUS.

Pilnas auss rekonstrukcija ir sarežģīta vairāku etapu operācija, kuras laikā auss tiek izveidots no ribas skrimšļa.

Gan iegūtu, gan iedzimtu auss defektu rekonstrukcija ir sarežģīta, bet ar prognozējamu labu rezultātu. Līdz šim Mikroķirurģijas centrā bija veiksmīgi veiktas daļējas auss rekonstrukcijas.

Operāciju veica mikroķirurgs Dzintars Ozols un plastikas ķirurgs Kārlis Vērdiņš.

Pirms desmit gadiem Mikroķirurģijas centrā viesojās plastikas ķirurgs no Kirgizstānas, kurš veica ausu rekonstrukcijas paraugoperācijas un apmācīja šo tehnoloģiju Latvijas ārstiem. Pa šo laiku abi ārsti ir pilnveidojuši savas zināšanas kursos visā Eiropā pie vadošajiem auss rekonstrukcijas speciālistiem.

Pasaulē šādas operācijas tiek veiktas lielākoties lielos medicīnas centros ASV un Eiropā.

Mikroķirurģijas centrā tiek sniegta neatliekama mikroķirurģiska palīdzība un mikroķirurģijas speciālistu palīdzība bērniem. Tas ir viens no vadošajiem un lielākajiem plastiskās ķirurģijas centriem Baltijas valstīs.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti