Pirmo reizi deviņās pilsētās vienlaikus skaitīs riteņbraucējus

Starptautiskās "Bike To Work" nedēļas ietvaros 13.maija rītā deviņās pilsētās Latvijā norisināsies riteņbraucēju skaitīšana, vēsta velovortāls "Divritenis.lv". Līdz šim Latvijas Riteņbraucēju apvienība datu uzskaiti bija veikusi tikai Rīgā un Liepājā.

Tradicionāli riteņbraucēju skaitīšana notiks darba dienas rītā vienas stundas garumā no plkst.8:00 līdz 9:00 vietās ar aktīvu braucēju plūsmu – ielās, velojoslās, uz tiltiem un satiksmes pārvadiem pār dzelzceļu. Visbiežāk tiek saskaitīti tie riteņbraucēji, kas ar divriteni pārvietojas ikdienā un brauc uz darbu vai mācību iestādēm. Vēlāk vai brīvdienās ielās izbrauc atpūtas pēc un ļoti iespējams, ka to nedara katru dienu, tāpēc agrā rīta stunda ir izvēlēta apzināti. 

Trešdienas, 13.maijā riteņbraucēju skaitīšana notiks Rīgā, Liepājā, Valmierā, Rēzeknē, Daugavpilī, Jēkabpilī, Jelgavā, Jūrmalā un Ventspilī, lai noskaidrotu braucēju skaita pieauguma tendences. Skaitīšanas mērķis ir nevis noteikt kopējo riteņbraucēju skaitu, kas nav tehniski iespējams, bet gan fiksēt braucēju skaita izmaiņas, salīdzinot jaunākos datus ar iepriekš attiecīgajā vietā un laikā iegūtajiem. 

Latvijas Riteņbraucēju apvienība datu uzskaiti Rīgā veic kopš 2008.gada, savukārt biedrība "Velo-redele" Liepājā to dara otro gadu 2014.gada. Pārējās septiņas pilsētas riteņbraucēju skaitīšanā iesaistījušās pirmo reizi, pateicoties vairākām velo draudzīgām organizācijām.

Atkārtotas skaitīšana noteiktās vietās un datu salīdzināšana vairāku gadu griezumā ļauj izdarīt secinājumus par riteņbraucēju kā satiksmes dalībnieku skaita izmaiņām. Šie fakti ir noderīgi, lai konsultētu pašvaldības par nepieciešamo infrastruktūru un pētījumu veicējus par ikdienas riteņbraukšanu. 

Brīvprātīgi riteņbraucēju skaitītāji var pieteikties līdz 11.maija plkst.18:00, sūtot epastu uz [email protected]

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti