Pirmā no psihosociālajām rehabilitācijas nometnēm vēža skartajiem sāksies 23.aprīlī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Pirmā vēža skarto psihosociālās rehabilitācijām nometne “Spēka avots”ko organizē par akcijā "Dod pieci" savāktajiem līdzekļiem, notiks Kokneses novadā pie Daugavas un pirmā grupa nometnē ieradīsies jau 23. aprīlī. Nometnes organizē biedrība "Dzīvības koks", un tās vadītāja Gunita Berķe cer, ka šogad pieteiksies visi 513 cilvēki, kuru dalībai nometnēs pērn tika saziedota nauda.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Šogad ir plānota 21 “Spēka avota” nometne, un viņas atšķiras tikai ar to, ka ir dažādos datumos. Tas tādēļ, lai  cilvēki var izkārtot atvaļinājumus, skatīties, kad ir brīvāks un ērtāks laiks, skaidro Gunita Berķe.

Tāpat ir divas jaunas programmas - ģimenēm, kurās uz nometni dodas vīrs ar sievu, kā arī viena programma vecākiem, kuru bērni slimo ar vēzi.

“Mēs salīdzinoši nesen šo pieteikšanos izlsudinājām, jo pēc akcijas un līdz tam brīdim, kamēr mēs izsludinājām pieteikšanos, jau bija pieteikušies ap 80 cilvēku vispār bez izsludināšanas. Un tikai tad, kad mēs bijām tikuši galā ar tiem cilvēkiem, tikai tad izsludinājām pārējo pieteikšanos.

Bet atsaucība ir diezgan liela un šobrīd mums ir pieteikušies ap 150 cilvēku,”  atklāj “Dzīvības koka” vadītāja Gunita Berķe.

Nometnes tiek rīkotas soli pa solim, pa piecām nometnēm uz priekšu. Ja no 2009 - 2016. gadam bija 21 “Spēka avota” nometne, tad  šogad tikpat būs viena gada laikā.

“Tāpēc arī mums bija svarīgi sakārot to programmu. Pirmkārt, atrast vietu, kur tas notiek un kas atbilst mūsu prasībām, otrkārt, piesaistīt speciālistus, lai nezaudētu kvalitāti. Visam jābūt pilnīgā kārtībā, lai nesagrautu nometņu dalībnieku ilūzijas. Tā ir saņemšanās atzīt, ka ir vajadzīgs kaut ko mainīt,”  stāsta Berķe.

Tieši pie tā bija vissvairāk jāstrādā, lai ar tīru sirdi varētu teikt - jā, brauciet, tas jums palīdzēs, uzsver Berķe.

Pieteikties nometnēm joprojām ir iespējams, anketa atrodama mājaslapā dzivibaskoks.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti