Piecās pašvaldībās izveido veselības takas - maršrutus ar iespējām pavingrot

«Tu esi radīts kustībai!» - ar tādu saukli sākta Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) kampaņa «Aktīva ik diena!». Projektā piecās Latvijas pilsētās sadarbībā ar turienes pašvaldībām izveidoti veselības maršruti, kuros iespējams apvienot patīkamo ar lietderīgo - pastaigu brīvā dabā un fiziskās aktivitātes.

Vidēji divus kilometrus garajos maršrutos ir izvietoti informatīvi plakāti ar vingrojumiem veselības veicināšanai dažādām vecuma grupām. Tāda veselības taka jau atklāta Ogrē un vēl būs Jūrmalā, Tukumā, Varakļānos un Cēsīs.

Veselības takās uz katra no desmit stendiem atainoti  vingrojumi, ko izstrādājusi fizioterapeite Anna Sproģe. Viņas vadībā pirms pirmā maršruta atklāšanas iesildījās arī ap 100 ogrēniešu, kas bija gatavi pirmie izstaigāt veselības taku no Ogres evaņģēliski luteriskās baznīcas gar Ogres upi, pāri tiltam un tad tālāk gar estrādi.

Tikai trešā daļa valsts iedzīvotāju divas trīs reizes nedēļā nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm. Tas nav pietiekami, tāpēc SPKC aizsācis veselības taku projektu, kurā katrs bez maksas var izpildīt vienkāršus vingrinājumus, stāsta SPKC Veselības veicināšanas departamenta direktore Ilze Straume.

"Lai iedzīvotājus mudinātu vairāk kustēties, izveidojām šādu kampaņu, kuras laikā  aicinām cilvēkus būt  fiziski aktīvākiem un tieši izmantot tās bezmaksas iespējas, kas ir katram - ārā kustēties svaigā gaisā. [Takas maršrutā ir] elpošanas vingrojumi, līdzsvara vingrojumi, izstaipīšanās - tādi pietiekoši vienkārši, bet tomēr tādi izkustēšanās vingrojumi," teica Straume.

Kampaņas «Aktīva ik diena!» veselības maršrutu veidotāja Laura Zvirbule no kompānijas «Divi gani» skaidro, ka sadarbībai izvēlētas Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla dalībnieces.

"Pašvaldībai arī bija jānāk pretim un bija jāpalīdz un  jāizdomā, kurā vietā ir  tā cilvēku iemītā taka. Jo neko jaunu mēs te neveidojam - izmantojam jau iestaigātu maršrutu, kuru papildina ar iespējām pavingrot," skaidroja Zvirbule.

Kampaņa SPKC izmaksā ap 25 000 eiro. Tās laikā izveidota arī interneta vietne "aktivadiena.lv", kur aprakstīti veselības maršruti un publicēti vingrojumu piemēri. Tāpat projektā izveidota arī veselības veicināšanas karte, kas sniedz atlaides aktīvās atpūtas pakalpojumiem visā Latvijā, tādējādi mudinot Latvijas iedzīvotājus vēl vairāk izmantot iespēju būt fiziski aktīviem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti