Dienas ziņas

Gulbenē svin Eiropas dienu

Dienas ziņas

Straujuma skaidros ģimenes ārstu neuzticību valdībai

Pieaug jauniešu interese par videi draudzīgu dzīvesveidu

Pieaug jauniešu interese par videi draudzīgu dzīvesveidu

Lai dalītos pieredzē un meklētu jaunas idejas videi draudzīgam dzīvesveidam, tuvojoties mācību gada noslēgumam,  Kalnciema vidusskolā tikās Zemgales reģiona ekoskolas. Lai gan  ekoskolu skaita ziņā Latvija vēl  atpaliek no Eiropas valstīm, kur dažviet šajā programmā iesaistījušās  gandrīz 90% no visām mācību iestādēm, Latvijas jauniešu interese par zaļo dzīvesveidu pieaug.

Sadalījušies astoņās grupās, Zemgales reģiona 14 ekoskolu audzēkņi atraktīvā veidā dalās gada laikā iegūtajā pieredzē vides aizsardzībā. Svarīga ir gan enerģijas taupīšana mājās, gan veselīgs dzīves veids, bet Vecsaules jaunieši ir pārliecināti, ka atkritumus var ne tikai šķirot, bet arī rast tiem atkārtotu pielietojumu pašu mājās.

Vecsaules pamatskolas audzēkne Liene Vackara stāstīja, ka atkritumus šķiro gan mājās, gan skolā, un mēģina arī otrreiz izmantot.  

Valgundes pagasta Kalnciema vidusskola, kurā šoreiz tiekas Zemgales ekoskolu audzēkņi, ekoskolas nosaukumu ieguvusi jau otro gadu, un pasākumi, kas izglīto par videi draudzīgu dzīvesveidu ir tikai  redzamā puse. Lielākais darbs tiek veikts ikdienā, lai kopīgi mainītu ieradumus un domāšanu.

 Kalnciema vidusskolas ekoskolas koordinatore Liene Ābūma norādīja, ka „zaļo karogu nevar iegūt pirmajā gadā”.

„Pirmajā gadā bieži vien notiek tas, ka arī skolotāji paši bieži vien mācās. Mēs mācāmies kopā un savas zināšanas dodam bērniem. Otrā gadā jau ir vieglāk, un skolās, kas jau 10 gadus strādā, tas jau kā dzīvesveids notiek,” atzina Ābūma.

Ārzemēs ekoskolas statuss ir vairumam mācību iestāžu, un, lai gan tas ir papildus darbs,  pēdējos gados pieaug arī Latvijas skolu interese  par zaļo dzīvesveidu.

 Ekoskolu programmas vadītājs Latvijā Daniels Trukšāns stāstīja, ka konkrēts darbības plāns ir izstrādāts, skolās notiek vides novērtējums, ko parastā skolā nedara, lai izvērtētu savu ietekmi. „Tad ir saikne ar mācību saturu, kurā vides tematika papildus tiek ieviesta. Un tad ir visas skolas un  visas sabiedrības iesaistīšana,” skaidroja Trukšāns.

Ekoskolu programma Latvijā tiek īstenota kopš 2003. gada, un pašreiz tajā iesaistījušās168 mācību iestādes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt