Pieaug darbinieku skaits, kas saskaras ar profesionālo izdegšanu

Pieaug darbinieku skaits, kas darba vidē saskaras ar profesionālo izdegšanu, norāda Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane. Tādēļ Atbildīga biznesa nedēļa šogad veltīta izdegšanai darbā.

Šonedēļ notiks vairāki pasākumi, kas veltīti darbinieku labsajūtai un ilgtspējīgai uzņēmumu attīstībai. Uzņēmumiem jāapzinās, ka darbinieks ir vērtība, uzsver Helmane, norādot, ka Latvijā darba devēji ne vienmēr apzinās, ka tieši no darbiniekiem atkarīga uzņēmuma panākumi un pastāvēšana.

Dace Helmane
00:00 / 01:14
Lejuplādēt
„(..) Protams, vispirms ir jāievēro tiesību akti, jāmaksā cienīga darba samaksa un jāievēro darba drošības pasākumi. Bet visu laiku ir jāseko līdzi darbinieku labsajūtai un jāmeklē veidi, kā atbalstīt darbiniekus gan darba līdzsvara meklējumos, gan darba vides uzlabošanā. Kāpēc darba devējiem tas ir aktuāli? Darba devējiem slikta darba vide rada ļoti augstas izmaksas. Pētījumi apliecina - tas, ka darbinieki neierodas darbā slimības dēļ vai kādu citu iemeslu dēļ, tajā skaitā, piemēram, izdegšanas dēļ -,  rada darba devējiem ārkārtīgi augstus tēriņus.”

Atklājot Atbildīga biznesa nedēļu, šodien Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts prezentēs pētījumu par darbinieku profesionālo izdegšanu, labsajūtu un to veicinošiem faktoriem. Aptauju veica pētījumu kompānija "Kantar TNS" laikā no 2018. gada 5. līdz 7. jūnijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 816 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 60 gadiem.

Lai iedrošinātu darbiniekus Latvijā runāt ar saviem darba devējiem par izdegšanas pazīmēm, vienlaikus ar pētījuma prezentāciju tiks atklāta arī izstāde “Izdeg-Tie”, kurā būs redzami sabiedrībā zināmu cilvēku personīgie stāsti par izdegšanas pazīmēm – ar savu pieredzi dalījās apavu dizainere Elīna Dobele, modele Ginta Lapiņa, pavārs Mārtiņš Rītiņš, Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs, kā arī žurnālists Jānis Domburs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt