Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Intervija ar Uldi Osi

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Ivetu Apkalnu

Psihologi aicina uz bezmaksas lekcijām un konsultācijām

Pēdējos gados Latvijā psihologus apmeklē arvien vairāk

Visas šīs nedēļas garumā Latvijā tiek organizētas Psiholoģijas dienas. Tās laikā interesentiem ir iespēja apmeklēt dažādas lekcijas, kā arī doties uz bezmaksas individuālajām konsultācijām pie speciālistiem. Pēdējos gados cilvēki psihologus apmeklējot aizvien vairāk.

Psihologu profesija ir ļoti daudzveidīga – ir klīniskie, veselības, skolu, izglītības, sporta, organizāciju, darba, militārie un vēl daudzu citu jomu psihologi. Latvijas iedzīvotāju vēlme meklēt palīdzību speciālista krīzes situācijās ne tuvu nav tik augsta kā, piemēram, ASV.

Tiesa, pēdējos gados arvien vairāk cilvēku arī Latvijā izmanto psihologa pakalpojumus, uz ko pozitīvi arī raugās psihologi.

„Tas nenozīmē, ka mums ir vairāk problēmu, bet cilvēki savlaicīgāk arī profilaktiskos nolūkos izmanto iespējas konsultēties, pirms tās ir samilzušas par nopietnām ģimenes problēmām vai problēmām attiecībās skolās starp skolēniem un skolotājiem,” sacīja psiholoģe Gitāna Dāvidsone.

Tomēr nevar apgalvot, ka psihologa neapmeklēšana daudzos gadījumos būtu kaut kas slikts. Cilvēki ir pieraduši paši saviem spēkiem vai ar draugu palīdzību pārvarēt dažādas nebūšanas. Lai pievērstu uzmanību psihologa profesijai, visas šīs nedēļas garumā Latvijā organizē psihologu dienas.

Cilvēkiem ir iespēja apmeklēt bezmaksas pasākumus – tās ir individuālas konsultācijas, semināri, publiskas lekcijas, darba grupas, kongresi, dažādas praktiskas darbnīcas. Uz pasākumiem var iet vecāki, skolēni, jaunieši un visdažādāko profesiju pārstāvji, informēja dienu koordinatore  Zane Veinberga.

Piemēram, krīžu centra “Skalbes” psiholoģe Inese Lapsiņa interesentiem vadīs lekciju par to, kā pārvarēt problēmas ar pašpārliecinātības trūkumu: „Daudzi cilvēki stāsta, ka viņiem ir bailes runāt ar citiem cilvēkiem, ir grūti pateikt savu viedokli, uzdot jautājumus vai reizēm pateikt – nē.  Tas tālāk var attīstīties kā sociālā trauksme, ja pašapzinīguma pietrūkst.”

Šobrīd tiek sagatavots jauns Psihologu darbības likums, kas drīzumā jāapstiprina Saeimai. Arī par to šonedēļ nozares speciālisti aktīvi savā starpā diskutēs.

Mērķis ir panākt, lai klientiem tiktu nodrošināti kvalitatīvāki pakalpojumi.

„Tiek definēts profesionālās jomas un sertifikācijas jautājums. Līdz šim Latvijā psihologi netika sertificēti valsts deleģētā kārtībā,” atzina Rīgas Stradiņa universitātes Veselības psiholoģijas katedras vadītāja Kristīne Mārtinsone.

Šonedēļ visā Latvijā notiek aptuveni 60 dažādi ar psiholoģijas jautājumiem saistīti pasākumi. Lai tos apmeklētu, interesentiem vispirms ir jāpiesakās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt