Pēc atsevišķiem akarībās nonākušo bērnu rehabilitācijas pakalpojumiem pieprasījums pārsniedz piedāvājumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Jau šobrīd pēc dažiem valsts programmas nodrošinātajiem bērnu rehabilitācijas pakalpojumiem pieprasījums pārsniedz piedāvājumu, norāda Labklājības ministrijas sociālo pakalpojumu departamenta direktors Aldis Dūdiņš.

Aldis Dūdiņš par atkarīgo bērnu rehabilitācijas pieejamību
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Augustā valdība pieņēma noteikumus, kas regulē kārtību, kādā atkarībās nonākušie var saņemt valsts finansētus sociālās rehabilitācijas pakalpojumus. Turpmāk šie valsts finansētie pakalpojumi cīņā pret atkarībām būs pieejami divos veidos – institūcijā jeb specializētā iestādē un arī tuvumā pie dzīvesvietas. Šāds pakalpojums pieaugušajiem tiks piedāvāts no nākamā gada, bet bērni pilotprojektā šādu palīdzību var saņemt jau kopš 2018. gada.

"Ambulatorajā rehabilitācijā jaunais pakalpojums, kuru nodrošina pusaudžu resursu centrs, spēj rehabilitēt līdz pat 250 bērniem gadā, bet jāsaka, ka pieprasījums uz šo brīdi jau sāk pārsniegt piedāvājumu, līdz ar to resursu centram nākas skatīties, kur ir varbūt akūtāka palīdzība nepieciešama un kur to varētu atlikt. Kas attiecas uz otru pakalpojumu, kas ir šis nopietnais pakalpojums slimnīcā "Ģintermuiža" ar ilgumu līdz gadam, tur tā kapacitāte ir līdz 60 bērniem gadā, bet līdz šim nav piepildījums. Pirmkārt, tās ir psihoaktīvo vielu atkarības – alkohols un citas. Un ir arī tā saucamās procesu atkarības," skaidro Dūdiņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti