Rīta Panorāma

Intervija ar premjerministri Laimdotu Straujumu

Rīta Panorāma

Laika ziņas

„Ģimenes šūpuļa” patvēruma māja

Patvēruma mājā «Ģimenes šūpulis» jaunās māmiņas saņem palīdzību

Vasaras nogalē netālu no Valmieras atklāja biedrības „Ģimenes šūpulis” patvēruma māju. Tā ir vieta, kur palīdzību var saņemt grūtībās nonākušās topošās un jaunās māmiņas.

10 gadi pagājuši, kopš biedrība „Ģimenes šūpulis” dāvinājumā saņēma māju Beverīnas novada Jaunpalejās. Labas gribas cilvēkiem ziedojot savu laiku, enerģiju un arī līdzekļus, ēka ar gadsimta garumā mērāmu vēsturi atdzimusi jaunā kvalitātē. Kādreizējā saimniekmāja nu ir vieta, kur uz laiku patvērumu var rast topošās un jaunās māmiņas. "Tie ir tādi, nu, teiksim neveiksmes stāsti ģimenē, ja to var nosaukt par ģimeni daudzos gadījumos. Daudzos gadījumos ģimenē bijusi vardarbība. Vislielāko darbu sociālie darbinieki ir jau veikuši, bet ir brīži, kad arī viņi paliek bezspēcīgi," stāsta patvēruma mājas vadītāja Valda Reķe.

Patvēruma māja ir vieta, kur sievietei atvilkt elpu un sakopot spēkus pirms bērniņa laišanas pasaulē brīdī, kad neviens cits nepalīdz. Šī ir arī vieta, kur apjaust, ka var dzīvot citādāk, ka var izrauties no fiziskās un emocionālās vardarbības sloga un ka ir iespējams mainīt savu likteni. Pusgads ir laika posms, ko jaunā māmiņa šeit var pavadīt, un nereti tas ir izaicinājumiem pilns laiks. "Tas ir pietiekams laiks, lai cilvēkam piedāvātu impulsus, lai cilvēks, ja viņš ir gatavs, tās vienmēr ir meitenes, mazie, protams, var būt arī puikas, ja viņa ir gatava uzņemt šos impulsus un kaut ko ar viņiem radoši darīt, tad tas ir pietiekošs laiks, lai viņa varētu to sākt. Bet, protams, ne lai viņa nonāktu pie mērķa. Bet mēs jau neierobežojam savu emocionālo atbalstu uz pusgadu. Tas turpināsies, cik ilgi vien viņai būs vajadzīgs," skaidro vecmāte un „Ģimenes šūpuļa” līdzdibinātāja Rudīte Brūvere.

Piecas no sešām jauno māmiņu istabām patvēruma mājā patlaban ir brīvas. Ikdiena šeit līdzinās tradicionālai ģimenes dzīvei tās labākajās izpausmēs. Bērniņa lološana, mājas soļa apdarīšana un daudz vērtīgu sarunu. "Mēs uzklausām vairāk, nekā mēs runājam. Lai iepazītu un, tad jau izveidojas tās tēmas pašas par sevi. Par dzīvi, lielākoties par dzīvi. Arī par ļoti praktiskiem jautājumiem, arī par tādiem pavisam pragmatiskiem jautājumiem – kas, cik maksā. Ja viņa sapņo par savu patstāvīgo dzīvi, savu dzīvoklīti, tad tur arī maksās, tur maksās īre, elektrība, uzturs," norāda vecmāte Rudīte Brūvere.

Mēdz teikt, ka mājas sirds ir virtuve, un tā ir arī šeit. Dienā, kad viesojamies, gaisā saldi virmo plātsmaizes aromāts un fonā omulīgi burbuļo katli. Mājasmāte Laima steidz gatavot pusdienas. Ar savu paraugu viņa tāpat arī māca gan virtuves lietas, gan sadzīves lietas, gan attiecību lietas, gan komunikācijas jautājumus. Tā kā kopā ir ļoti labi.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt