Pasaules ūdens dienā spriedīs par Baltijas jūras nākotni

Pasaules ūdens diena ir viena no 14 ANO un UNESCO starptautiskajām svinamajām dienām. To atzīmē 22. martā kopš 1993. gada, kad tiek organizēti dažādi izglītojoši un informatīvi pasākumi, lai pievērstu ikviena cilvēka uzmanību ūdens svarīgajai lomai.

Piektdien NVO namā Pasaules Dabas fonds (PDF) sadarbībā ar biedrību "Homo ecos" Pasaules ūdens dienai par godu rīkos lekciju un izglītojošas darbnīcas par Baltijas jūras apsaimniekošanu, kā arī par tās iespējamo nākotni. PDF Baltijas jūras programmas izglītojošā lekcija informēs klausītājus par jūras stāvokli šodien, tās izmantošanu cilvēku vajadzībām un nākotnes perspektīvām, ja nekas netiks mainīts.

Sestdienas rītā Zaķusalā varēs sagaidīt saullēktu kopā ar Latvijas Avotu biedrību. Šis rituāls kļuvis par ikgadēju vides aktīvistu tradīciju. 22. martā Latvijas Avotu biedrība rīkos arī Pasaules ūdens dienai veltītu konferenci. Biedrības pārstāvis Edgars Medvedskis informē, ka šī gada tēma būs „Ūdens un enerģija”, kas ir saistoša ikvienam iedzīvotājam laikā, kad notiek aktīvas diskusijas par elektroenerģijas tirgus atvēršanu.

Latvijā Pasaules ūdens diena tiek atzīmēta deviņpadsmito reizi.

Pasaules ūdens dienas pasākums norisināsies arī Līgatnes dabas takās un dabas izglītības centrā "Pauguri", kur apmeklētāji varēs piedalīties aptaujā par ūdens lietošanas paradumiem, dzeramā ūdens degustācijā un novērtēšanā, kā arī izglītojošā spēlē "Upes talka". Būs iespēja iepazīties ar 2014. gada bezmugurkaulnieku - jūras zīli - un meža skolā noskatīties īsfilmu par Gaujas nacionālo parku. 22. martā Līgatnes dabas taku apmeklētāji tiks aicināti piedalīties jauniešu radītā spēlē "Dabas draugi atklāj Līgatni!", kas palīdzēs uzzināt svarīgu informāciju par ūdens nozīmi cilvēku un dzīvnieku dzīvē. Organizatori pasākuma dalībniekiem sola tematiskas uzlīmes, uz kurām atainota līkumotā Gauja un Līgatnes dabas taku iemītniece lapsa, kas ir latviešu tautas teiku varone.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt