Rīta Panorāma

Restaurēts kino režisora Viļa Lapenieka mantojums

Rīta Panorāma

Intervija ar politologu Juri Rozenvaldu

Telefonintervija ar Inesi Mauriņu

Pasaules sirds dienā rīdzinieki varēs izzināt savu veselības stāvokli

Atzīmējot ikgadējo Pasaules sirds dienu, īpaša uzmanība tiks pievērsta sirds un asinsvadu slimību simptomiem. Iedzīvotāji Rīgā varēs saņemt gan informāciju par veselīgu dzīvesveidu, gan veikt praktiskas veselības pārbaudes.

Sākot ar dienas vidu, Brīvības un Šarlotes ielas krustojumā būs informatīvā telts. Savukārt, "Šarlotes" poliklīnikā varēs izmērīt asinsspiedienu un veikt citas manipulācijas.

Lai cilvēkus izglītotu, pie pilsētas 1.slimnīcas būs uzslieta mūsu telts. Varēs saņemt konsultācijas, izmērīt asinsspiedienu, noteikt holesterīna līmeni, noklausīties lekcijas, kas notiks 1.slimnīcas teritorijā. (..) Kāpēc mēs to darām? Lai cilvēku uzzinātu vairāk informācijas par sirds veselību,” saka Rīgas domes pārstāve Lita Brice, kura uzsver, ka visi pakalpojumi būs bez maksas.

Apmeklētājus gaidīs arī Rīgas veselības centra filiāle "Ziepniekkalns" (Valdeķu ielā 57), kur no plkst.9.00 līdz 12.30 varēs izmērīt holesterīna līmeni, kā arī saņemt vērtīgu informāciju un padomus sirds veselības veicināšanā.

Sirds slimību pacientu biedrības „Parsirdi.lv” vadītāja Inese Mauriņa pastāstīja, ka pašlaik Latvijā nav būtisku uzlabojumu sirds un asinsvadu veselības jomā un šīs saslimstības joprojām ir vienas no galvenajiem nāves iemesliem. Piemēram, 10 000 cilvēku gadā pārdzīvo insultu, un vidēji septiņi cilvēki dienā no šī slimības mirst. Savukārt infarkts prasa vidēji 1200 dzīvības gadā.

Lai mazinātu sirds un asinsvadu slimību risku, ir nepieciešams veselīgs uzturs ikdienā, izslēdzot kaitīgos produktus - sāli, taukus, treknu uzturu, jāatmet kaitīgie ieradumi un jāpievēršas fiziskām aktivitātēm, kā arī jāpievērš uzmanība savai veselībai un regulāri jāpārbaudās pie ārsta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti