Par tīrību pludmalēs jārūpējas gan pilsētai, gan atpūtniekiem

Rīgā ir piecas oficiālās peldvietas – Vakarbuļļos, Vecāķos, Daugavgrīvā, pie Bābelītes ezera un pie Daugavas Lucavsalā. Jūras peldvietu uzturēšanai un uzkopšanai Rīgas dome šogad kopumā atvēlējusi 60 000 latu.

Šogad peldvietās uzstādītas vairāk nekā 20 jaunas pārģērbšanās kabīnes, izveidoti jauni bērnu rotaļu laukumi, izliktas pārvietošanās laipas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, uzstādītas jaunas pārvietojamās tualetes un veikti daudzi citi infrastruktūras uzlabojumi.

Siltajā un saulainajā vasarā šogad Rīgas peldvietas ir kupli apmeklētas un iedzīvotāju iecienītas. Pēc Rīgas pašvaldības policijas aplēsēm, peldvietu apmeklētāju skaits daudzkārt pārsniedz iepriekšējās vasaras sezonas atpūtnieku daudzumu. Pašvaldība aicina iedzīvotājus būt akurātiem, neatstāt aiz sevis sadzīves atkritumus.

Rīgas oficiālajās peldvietās regulāri tiek izvesti visi atkritumi, nepieļaujot to uzkrāšanos. Atkritumu savākšana, konteineru un urnu iztukšošana tiek veikta katru dienu, bet laikā, kad peldvietas tiek apmeklētas ar īpaši - brīvdienās un karstā laikā - pat vairākas reizes dienā. Peldvietu uzkopšana tiek sākta katru dienu pulksten piecos no rīta. Piemēram, Vecāķos, ņemot vērā vēja un nelabvēlīgo straumes virzienu, pēdējās nedēļas laikā ir izvesti aptuveni 400 kubikmetru jūras izmešu.

Vakarbuļļu un Daugavgrīvas peldvietā kopā ir izvietoti 28 atkritumu konteineri un urnas. Savukārt Vecāķu peldvietā gar jūras malu ir izvietoti 23 konteineri, no kuriem septiņi ir paredzēti stiklam un pet pudelēm. Pludmales un Selgas ielas galos pie jūras ir izvietoti vēl pa četriem atkritumu konteineriem.

Rīgas jūras peldvietās neatbilstības sakarā ar atkritumu savākšanu un pludmaļu tīrību nav konstatētas, - to pirmdien pašvaldībai apliecināja Veselības inspekcijas (VI) Vides veselības nodaļas vecākais speciālists Normunds Kadiķis. Vides veselības analītiķis apstiprināja, ka katru reizi, kad tiek ņemti ūdens paraugi, inspekcijas speciālisti novērtē arī pludmaļu vispārējo tīrību un sakoptību. Tas darīts arī šonedēļ - 5.un 6. augustā, kad neatbilstības netika konstatētas. Veselības inspekcija šogad arī neesot saņēmusi nevienu sūdzību no iedzīvotājiem par pludmaļu tīrību.

Vakarbuļļu un Daugavgrīvas oficiālo peldvietu kopējais garums ir apmēram 1,5 kilometri, bet Vecāķu – nepilni trīs kilometri.

Tomēr jāņem vērā, ka ekspedīcijas „Mana jūra” dalībnieki, apsekojot Baltijas jūras Latvijas piekrasti, secinājuši, ka Rīgas pludmales joprojām ir vienas no netīrākajām Latvijas piekrastē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti