Rīta Panorāma

Intervija ar Juri Radzeviču

Rīta Panorāma

Pareizticīgo lūgšanas un dziedājumi

Skaņas terapijai arvien vairāk interesentu

Par skaņas terapiju pasaulē arvien vairāk interesentu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Arvien vairāk cilvēku izvēlas atpūsties un laiku pavadīt skaņas terapijā, lai atgūtos no stresa, spriedzes un traumām. Īpašas nodarbības piedāvā speciālisti Beļģijā. Savas durvis Briselē mūzikas meditācijai ir lēmušas atvērt arī baznīcas.

Fiona Krosleja jogas studijā Eiropas centrā Briselē ir vienīgā, kas telpā ir nomodā. Viņa skandina divus lielus gongus, kamēr klienti, ietīti siltās segās, aizklātām acīm cenšas atpūsties no pasaules rūpēm.

Šāda atpūta un vakari, pavadīti nomierinošā gaisotnē un skaņās, kļūst par arvien populārāku tradīciju steigas un stresa pilnajā pilsētā, kurā ikdienā uzturas daudz dažādu tautību cilvēku, darot darbu tālu no mājām.

Skaņas meditācijas pasniedzēja Fiona Krosleja stāsta: “Līdz ar stresu, traumām, lielu darba apjomu mūsu pienācīgā frekvence tiek iztērēta un skaņas terapija palīdz to atgūt ar ritma un frekvences palīdzību.”

Skaņas terapija ir sena metode, kas labi pazīstama Ķīnā, Himalajos, Nepālā, Tibetā un Indijā. Dažādi pētījumi liecina, ka gonga atskaņošanas metodes bijušas zināmas teju 3000 gadu pirms Kristus. Arī Rietumu skaņas terapeiti to ir apguvuši, dēvējot to par unikālu metodi, kā palīdzēt cilvēkiem atgūt līdzsvaru.

Taču ne tikai īpašās skaņas terapijas studijas ver durvis cilvēkiem. To dara arī Briseles dievnami.

Briseles dominikāņu kopienas priors Marks Batajs skaidro: "Es domāju par mūsu vakara misēm svētdienās, ka būtu jauki, ja cilvēki kopā ar ērģeļu skaņām pirms tam varētu nodoties meditācijai. Daudzi cilvēki vēlas nākt uz baznīcu tamdēļ, lai klusētu, klausītos, atpūstos un lūgtos. Un to viņi var darīt ērģeļu skaņu klātbūtnē.”

Cilvēki šīs meditācijas ir iecienījuši, un pie ērģelēm sēžas mūziķi no visas Beļģijas.

Dievnama apmeklētājs no Beļģijas stāsta: “Tā ir tik brīnišķīga ideja. Pusstundu pavadīju meditācijā un pārdomās. Bija tik labi te būt.”

Briselē strādājošie psihoterapeiti, un viens no viņiem Roberto Bella, atzīst, ka ir nopietnāki gadījumi, kuros būs vajadzīga mediķu palīdzība, taču nenoliedzami jebkas, kas palīdz cilvēkam nomierināties un atlabt, ir derīgs, un mūzika, skaņas var dziedēt dvēseli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti