Papua mūžamežos ar eParakstu fiksē jaunas kukaiņu sugas atklāšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pagājušās nedēļas nogalē Latvijas Entomoloģijas biedrības prezidents bioloģijas zinātņu doktors Dmitrijs Teļnovs Papua mūžamežos Jaungvinejā ir fiksējis jaunas sugas atklāšanas brīdi, lietojot drošu elektronisko parakstu, ko izsniedz VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC). Ar eParakstu ir fiksēta entomoloģijas zinātnei jaunas ložņvaboļu sugas no Macratria ģints atklāšana, vēsta LVRTC.

28.augustā Latvijas Entomoloģijas biedrības prezidents bioloģijas zinātņu doktors Dmitrijs Teļnovs devās mēnesi garā zinātniskā ekspedīcijā uz Papua reģionu Jaungvinejā. Zinātniekam šī ir jau 11.ekspedīcija uz šo reģionu, un viņš ir atklājis apmēram desmito daļu no pasaulē zināmajām ložņvaboļu sugām.

Vietās, kurās tiek atklātas jaunas sugas, Latvijas zinātnieki palīdz vietējiem kolēģiem veidot aizsargājumus dabas parkus, tādējādi veicinot neskartās dabas saglabāšanu un aizsardzību. 

“Šis ir pirmais mums zināmais gadījums, kad zinātnieks lauka pētījumu apstākļos izmanto eParakstu, kā arī pirmais mums zināmais gadījums, kad eParaksts tiek lietots, izmantojot satelīttelefonu. Ir gandarījums, ka praksē ir izdevies pierādīt to, ko vienmēr esam teikuši – eParakstu ir iespējams izmantot jebkur, kur vien cilvēks atrodas – arī mūžamežos un vietās, kur cilvēks pirms tam nav spēris kāju. eParakstam Latvijā jau ir 10 gadu vēsture un šogad sasniegsim desmit miljono eParaksta lietošanas reizi, tāpēc tas, ka eParaksts tiek izmantots arī tādos ekstremālos apstākļos, kādos pašlaik atrodas Latvijas zinātnieks, ir īstais brīdis, lai aizdomātos tie, kas vēl nav uzsākuši lietot savu eParakstu, lai darījumu kārtošanu un oficiālo saziņu ar valsts un pašvaldību iestādēm un citiem partneriem veiktu attālināti,” sacīja LVRTC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Ekspedīcijas norisei iespējams sekot arī Latvijas Radio 5 programmā “Pieci.lv”. Ekspedīcijas norisei var sekot līdzi arī vietnēs "Twitter" un "Facebook" gan radio Pieci.lv, gan eParaksts profilos meklējot ziņas ar tēmturi #Piepapuasiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti