Papildus finansējumu Līgatnes dabas takām vēl vērtēs FM

Valdība otrdien konceptuāli atbalstīja nepilnu 150 000 latu piešķiršanu jauna lāču voljēra būvei un gandrīz 26 000 latu - plūdos izskaloto ceļu atjaunošanai Līgatnes dabas takās.

Atbildīgā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija lūdza vēl ap 125 000 latu arī dabas taku uzturēšanai, taču šajā jautājumā lēmums vēl netika pieņemts. Valdības sēdē izskanēja, ka dabas taku uzturēšana būtu jāfinansē apsaimniekotājam, kā funkcijas gan ir pārņēmusi Dabas aizsardzības pārvalde (DAP).

"Šis voljers ir ļoti nepieciešams no lāču labturības viedokļa, jo lāčiem ir jābūt laukā un jāvar pastaigāties. Otrkkārt, tiek prasīta nauda arī dzīvnieku uzturēšanai, jo gada beigās iepriekšējais uzturētājs atteicās no Līgatnes dabas taku uzturēšanas. To nācās pārņemt Dabas aizsardzības pārvaldei, kam šāda nauda budžetā nebija plānota, taču jāsaka, ka tā nav arī Dabas aizsardzības pārvaldes pamatfunkcija. Treškārt, nauda tika prasīta ceļu remontam, jo pavasara plūdos ceļš iegruva un tas vairs nav izmantojams taku apskatei un izglītojošiem mērķiem, ne arī apsaimniekošanai," norāda pārvaldes vadītāja Sandra Bērziņa.

Lai izvērtētu, kuri no pieprasījumiem ir neatliekami, bet kuri pārceļami uz nākamo gadu, jautājumu par kopumā nedaudz vairāk kā 300 000 latu piešķiršanu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem valdība atkārtoti skatīs pēc nedēļas.

DAP ģenerāldirektore Sandra Bērziņa pauž, ka voljers ne tikai uzlabos sadzīves apstākļus lāčiem, bet būs ieguvums arī apmeklētājiem, jo beidzot Mikus un Puika būs apskatāmi. Mikus un Puika patlaban mitinās viņiem speciāli būvētajā sprostā, bet lāčiem nav iespēju doties pastaigās svaigā gaisā un šāda situācija neatbilst labturības prasībām. Pēc MK paustā atbalsta Dabas aizsardzības pārvaldei, kas patlaban apsaimnieko dabas takas, būs pieejami līdzekļi jauna pastaigu laukuma būvēšanai.

Ņemot vērā DAP uzdevumu uzraudzīt un kontrolēt zooloģiskos dārzus, kas pēc būtības ir arī Līgatnes dabas takas, šobrīd rastais risinājums nevar būt ilgtermiņa, tāpēc plānots Līgatnes dabas taku jauno apsaimniekotāju meklēt atklātā konkursā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti