Dienas ziņas

Tukumā pārapbedīti vidusslaiku kapsētas pīšļi

Dienas ziņas

Nelikumīgi nozāģē dižegli

Mudina seniorus kustēties vairāk

Pansionātā Talsu pusē seniorus mudina vairāk kustēties

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Sporta nedēļas laikā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas fizioterapijas studenti apmeklē sociālās aprūpes centrus un pansionātus. Vairums pasākumu notiek Rīgā, bet fizioterapeite Annija Strode vairāk kustēties mudināja seniorus Talsu pusē pansionātā “Lauciene”.

“Dzīvo dzīvi kustībā!”, ar tādu saukli sākās nedēļa pansionātā “Lauciene”, kur fizioterapeite Annija Strode bija sarūpējusi vienkāršus, bet ļoti nepieciešamus vingrinājumu, lai izkustinātu seniorus. Katru aktivitāti fizioterapeite demonstrēja un pastāstīja, kur šie vingrinājumi noder, lai ikdienu padarītu vieglāku. Piemēram, ka pastiepšanās uz pirkstu galiem var palīdzēt nocelt no plaukta krūzi.

“Reizēm nobīšanās no tā, ka neko nevaru, viss man sāp un viss ir slikti, beigās noved pie tā, ka cilvēks nekustas vairs vispār.

Mums ir tik daudz nekustīgu senioru... Īstenībā vairāk jānodarbojas ar motivāciju kustēties nekā ar to pašu kustināšanu, stāstīja fizioterapeite.

Ir izveidots vingrinājumu kopumus, kurā visas aktivitātes, kas tika rādītas, ir vienkārši aprakstītas un seniori paši vai ar sociālās aprūpes darbinieka palīdzību varēs vingrot arī bez fizioterapeita klātbūtnes. Galvenais esot kustēties, jo nevarot būt nekas sliktāks kā gulēšana gultā.

Pansionāta “Lauciene” iemītniece Mirdza Gaile atzina, ka viņai izkustēšanās ļoti patika. “Arī bukletiņš ir ļoti labs – kad aizmirstās kaut kas, uzreiz var ieskatīties un atcerēties, ko vajag. Vingroju no rītiem un vakarā. Kad ieguļos gultā un miegs vēl nenāk, tad ņemu un vingroju,” stāstīja pensionāre.

Lai uzlabotu spēku, līdzsvaru un lokanību, fizioterapeite iesaka vingrinājumus veikt vismaz trīs reizes nedēļā pa 30 minūtēm. Tāpat viņa mudināja nodarbības apmeklētājus biežāk uzturēties svaigā gaisā un līdzi ņemt savus pansionāta draugus, lai kustētos kopā.

Pansionāta “Lauciene” iemītniece Dzidra Zariņa stāstīja, ka uzzinājusi mugurai un kājām vērtīgus vingrinājumus. “Ja nekustēšos, tad uz gultas palikšu, un to nu negribētos,” viņa uzsvēra.

Fizioterapeite Strode atzina, ka seniori ir grūti iekustināma grupa: “Ne visi atnāk, ne visi grib atnākt, bet ir labi draugi, kas varbūt sadūšosies viņus paņemt aiz rokas un ar viņiem kopā pavingrot,” viņa pauda cerību.

Fizioterapeite plāno atgriezties pansionātā šīs nedēļas laikā, lai izkustinātu tos iemītniekus, kuri nespēj pārvietoties. Tāpat pēc kāda laika tiksies arī ar šīs nodarbības dalībniekiem, lai redzētu, kā veicas ar vingrinājumu izpildi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti