Paipalu olās PVD atklāj aizliegtas antibiotikas

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atklājis SIA „Eko Paipalas” paipalu olās nelielu daudzumu aizliegtās vielas – hloramfenikola.

PVD aicina patērētājus nelietot uzturā uzņēmuma SIA „Eko paipalas” ražotās un SIA „Balticovo” izplatītās paipalu olas ar derīguma termiņu sākot no 04.06.2015. līdz 31.07.2015.

PVD atliekvielu kontrolē, veicot laboratorisko kontroli, konstatēja, ka paipalu olās atrodas aizliegta viela - hloramfenikols.

Lai gan šī viela produkcijā konstatēta nelielos daudzumos, PVD aptur paipalu olu izplatīšanu un iegādātās aicina nelietot pārtikā.

Patērētājus, kuri ir iegādājušies paipalu olas, PVD aicina īpaši pievērst uzmanību marķējumam. Ja marķējumā pie derīguma termiņa ir norādīts burts A, tas nozīmē, ka ražotājs ir SIA „Eko paipalas”. Ar burtu „B” un „C” ir apzīmēti citi ražotāji, kuru produkcijai neatbilstības nav konstatētas.

Uzņēmumiem ir uzdots atsaukt olas no tirdzniecības un veikt to iznīcināšanu. Tiek veikta detalizēta cēloņu noskaidrošana, kā šī viela varēja nokļūt paipalu olās.

PVD skaidro, ka hloramfenikols ir plaša spektra antibiotika, kuru Eiropas Savienībā ir aizliegts lietot produktīvajiem dzīvniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti