Novērš piesārņojuma tālāku nonākšanu Platones upē

Platones upē sestdien konstatēti eļļaini pleķi; piesārņotā teritorija upē ir norobežota ar bonām, aģentūrai BNS pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inga Vetere.Piesārņojums esot izplatījies nelielā platībā. Notikuma vietā atrodas arī Valsts vides dienesta pārstāvji.

Pēc Veteres sacītā, VUGD apseko teritoriju, lai saprastu no kurienes viela radusies.

Glābēji ir atraduši piesārņojuma avotu. Pēc dienesta pārstāves teiktā, eļļas noplūde nāk no apakšstacijas "Viskaļi" teritorijā esošās kanalizācijas akas. Glābēji cenšas novērst bojājumu, lai nepieļautu turpmāku vielas noplūdi.

Valsts vides dienesta Jelgavas reģionālā vides pārvaldes direktors Hardijs Verbelis aģentūrai BNS pastāstīja, ka piesārņojumam ir degvielai līdzīga smaka, taču "Viskaļos" tāda netiekot izmantota, tāpēc, iespējams, ka tas teritorijā saglabājies no senākiem laikiem. Uzietā caurule, no kuras visticamāk notiek noplūde, nosprostota, viņš apliecina.

"Ņemsim komunikāciju kartes un pētīsim tālāk. Ļaunprātība tā noteikti nav. Galvenais bija atrast piesārņojuma avotu un novērst tālāko noplūdi," sacīja vides dienesta pārstāvis.

"Latvenergo" pārstāve Ivita Bidere aģentūrai BNS apliecināja, ka apakšstacijā "Viskaļi" konstatētā viela netiek izmantota iekārtu darbībai, tādēļ noplūdušais šķidrums nav saistāms ar apakšstacijas darbību, turklāt apakšstacijas darbībā neesot konstatēti traucējumi.

"Esam vienojušies ar Valsts vides dienesta Jelgavas reģionālās vides pārvaldes direktoru, ka pēc noplūdes operatīvas ierobežošanas tuvākajā laikā kopīgi veiksim piesārņojuma avota sistemātisku meklēšanu, lai garantētu, ka līdzīgi negadījumi neatkārtojas," vēsta uzņēmuma pārstāve.

Apakšstacija "Viskaļi" ir apjomīgs iekārtu kopums, kas nodrošina augstsprieguma līniju darbību un elektroenerģijas tranzītu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti