Novecojošo novitāšu jeb tehnoloģiju «pop up» muzejs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Tikai vienu dienu Rīgā bija atvērts novecojošu tehnoloģiju jeb "pop up" muzejs. Tajā nebija atrodamas gleznas, antīkas vāzes vai kāda slavena karaļa pils foto. Toties tur bija sastopams dators, kurā var ielikt disketes, vēsta LTV raidījums "Nākotnes parks".

Tajā tika savāktas dažādas ierīces gan no veikaliem, gan no noliktavu stūriem, gan privātpersonu bēniņiem. Lielākā daļa no eksponātiem joprojām ir pilnā darba kārtībā, un apmeklētējiem bija iespējams tos arī izmēģināt.

Muzejā bija lietas, ko cilvēki pavisam nesen lietoja. Piemēram, datori ar tik mazu atmiņu, ka šodien to nemaz nepamanītu. Muzejā bija apskatāmi datori, kas vēl salīdzinoši nesen bija daudzu lietotāju sapnis. Piemēram, datori, kuros "Minesweeper" un "Solitare" bija vienīgās datora spēles. Tāpat jau pieminētie datori, kuros varēja ievietot disketes.

Muzeja ietvaros dalībniekiem bija iespēja arī teikt savus atvadvārdus tvītu formātā tik slavenajam un plaši lietotajam „Windows XP"! Lūk, daži zīmīgi tvīti: „Paldies, ka nodrošināji darbu 12 gadus !", „Paldies, ka nesagādāji problēmas ar draiveriem!", „Savus labākos gadus es pavadīju kopā ar tevi!", „Piedod, ka pametu! Man ir cits – Win8".

Iespējams, kādā no nākamajām šāda veida izstādēm varētu būt arī datori, kas strādā ar XP sistēmu. Cilvēku, kuri strādā ar šādu sistēmu, Latvijā netrūkst.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti