Noteikti zinātnes prioritārie virzieni

Valdība otrdien apstiprinājusi rīkojuma projektu par prioritārajiem zinātnes virzieniem turpmākajiem četriem gadiem.

Izglītības un zinātnes ministrija pēc tam izsludinās valsts pētījumu programmu priekšlikumu konkursu.

Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietniece Agrita Kiopa norādīja, ka  prioritārie virzieni noteikti atbilstoši lielajiem Latvijas stratēģiskajiem uzstādījumiem. Tie šajā periodā, atšķirībā no iepriekšējā, ir veidoti kā uzstādījumi zinātniskās darbības fokusēšanai tādai jomās, ka saistītas ar vidi, klimatu un enerģiju, inovatīvajiem un uzlabotajiem materiāliem un viedajām tehnoloģijām, ar sabiedrības veselību, vietējo resursu izpēti un ilgstspējīgu izmantošanu, kā arī valsts un sabiedrības ilgstspējīgu attīstību un Letoniku.

„Lielā atšķirība no iepriekšējā perioda ir tāda, ka esam iekļāvuši jaunu prioritāro virzienu, kas attiecas uz sabiedrības un valsts ilgstspējīgas attīstības pētīšanu, kas ietvertu gan jautājumus, kas saistīti ar valsts pārvaldību, tautsamniecību, demogrāfiju, vidi," sacīja Kiopa.

Kiopa arī piebilda, ka ministrija šajā periodā sasaistījusi stratēģiskos uzstādījumus zinātnē ar Eiropas savienībā izvirzītajiem. Tie ir tehnoloģiskās attīstības virzieni, kuros nākotnē prognozēta lielākā atdeve un lielākais iespējamais tirgus potenciāls.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti