Norit jau septītā «Dzīvības koka» rehabilitācijas nometne cilvēkiem, kas uzveikuši vēzi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pašlaik norit jau septītā rehabilitācijas nometne vēzi pārslimojušajiem pacientiem, ko organizē pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks”, pateicoties Latvijas Radio labdarības ziedojumu akcijai „Dod pieci”. Kopumā pa saziedotajiem nepilniem 200 000 eiro biedrība var noorganizēt 21 nometni vairāk nekā 500 cilvēkiem, un līdz šim atbalstu saņēmuši jau 140 cilvēki. Interese esot lielāka, nekā cerēts, atzīst nometņu organizatori. Tomēr organizatori tāpat uzsver, ka pieteikties uz kādu no nometnēm vēl ir iespējams, jo daļa gribētāju mēdzot pārdomāt.

Norit jau septītā "Dzīvības koka" rehabilitācijas nometne cilvēkiem, kas uzveikuši vēzi
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

200 000 eiro, tik lielu summu pagājušā gada nogalē Latvijas Radio labdarības maratonā „Dod pieci” saziedoja līdzcilvēki. Šoreiz ziedoja tiem iedzīvotājiem, kam izdevies uzveikt ļaundabīgo audzēju – vēzi. Pētījumi rāda, ka pēc vēža pārslimošanas aptuveni 40% cilvēku ir grūtības iekļauties sabiedrībā, saka onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības „Dzīvības koks” vadītāja Gunita Berķe. Kopš aprīļa „Dzīvības koks” noorganizējis jau septiņas nometnes kopumā 140 cilvēkiem.

Grafiks ieplānots līdz pat novembrim, un aizvien drīkstot pieteikties, jo daļa cilvēku pēdējā brīdī pārdomājot.

"Faktiski var droši pieteikties uz visām programmām, un tiek īpaši arī aicināti, mums tūlīt sāksies programma, kas ir ģimenēm, pāriem, sievām, vīriem un draugiem. Katrā nometnē mums ir cilvēki, kas dzīvo uz vietas, tie ir trīs - psihoterapeits un mākslas terapeits vai psihologs un nometnes koordinators. Tātad tas ir to trīs cilvēku mugurkauls, kas tur ir, un tad pārējie pasniedzēji tiek kombinēti, lai atbrauktu un lai patiešām varētu sniegt to labāko cilvēkiem," saka Berķe.

Pavasarī vienu no piecas dienas ilgajām nometnēm apmeklēja arī Lauma (sievietes vārds ir mainīts). Laumai diagnosticēja smadzeņu audzēju un pēc 30 apstarošanas un ķīmijterapijas reizēm nepametusi sajūta, ka viss ir beidzies. Tāpēc pieteikusies vienai no nometnēm pavasarī.

"Tas ir tā vērts, jo tās ir piecas dienas, kuras tu vari, es uzsvēršu, ne tikai vienkārši pabūt kopā ar sev līdzīgiem un saprotošiem cilvēkiem, saņemt psihoterapeita atbalstu, bet saņemt arī cita veida terapeitisku atbalstu. Tur bija gan mākslas terapija, gan deju kustības terapija. Plašs spektrs ar speciālistiem, kuriem ir iespējams uzdot jautājumus un uzreiz, momentā, saņemt atbildi," stāsta Lauma.

Kopumā šogad plānots noorganizēt vēl 14 nometnes. Nākamgad būs pieejama arī valsts finansēta psiholoģiski sociālā rehabilitācija

tiem cilvēkiem, kas pabeiguši ārstēšanos un saņēmuši ģimenes ārsta rekomendāciju pēc sociālās rehabilitācijas, tādējādi vēža pacienti vairs nebūs atkarīgi tikai no ziedotāju labvēlības. Par pērn organizēto akciju „Dod pieci” komanda saņēma Eiropas Pilsoņu balvu par izciliem sasniegumiem iedzīvotāju saliedētības veicināšanā. Viens no „Dod pieci” akcijas vadītājiem, dīdžejs Aleksis Vilciņš viesojās pirmajā rehabilitācijas nometnē.

"Atmosfēra tur ir vienkārši neaprakstāma, un arī pēc sarunām ar šiem cilvēkiem var noprast, ka nometnē viņi iegāja pilnīgi citādāki, nekā viņi to pameta. Un ir redzams arī tāds kā progress, jo katru gadu cilvēki iesaistās arvien vairāk un katru gadu arī mūziķi arvien vairāk iesaistās un citi sabiedrībā atpazīstami cilvēki, un visi grib palīdzēt, un ar katru gadu arvien vairāk," saka Vilciņš.

2018.gadā, kad valsts apmaksās „Dzīvības koka” organizētās nometnes, biedrība cer atjaunot Dignājas muižu Jēkabpils pusē, kur turpmāk varētu norisināties visas pārejās nometnes, tā ietaupot ziedojumus, kas iepriekš maksāti par viesu namu telpu īri. Tikmēr šogad nometnes norisinās Kokneses un Cēsu pusē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti