4. studija

Soliņš zem nojumes: pieturvietu «neiespējamā misija».

4. studija

Valsts ierēdņu vēstules

Matracis

Nopirkts nepiemērots matracis – vai veikalam tas ir jāņem atpakaļ?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Tukumniece Mārīte veikalā "Optimus" iegādājusies matraci, kas jau pēc pirmās nakts izrādījies gaužām neērts. Veikals atsakās preci samainīt, kas arī tam saskaņā ar spēkā esošajiem likumiem nemaz nav jādara, atzīst Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC).

Mārīte labiekārtoja savu guļamistabu. Pati izvēlējās mēbeles, bet matrača izvēli atstāja vīra ziņā. Kad mēbeles bija saliktas, viņa ar nepacietību gaidīja pirmo nakti jaunajā matracī.

"Plecu daļa šeit notirpusi, nu, ne pēc sevis vairs. Sapratu, ka diena sabojāta, gandrīz asaras acīs, sapratu, ka nevaru gulēt uz tāda matrača – tas nav man," teica sieviete.

Tomēr veikala darbinieces atteicās matraci samainīt. Mārīte uzrakstīja iesniegumu, cerot, ka veikals nāks pretī un neērto matraci samainīs, bet saņēma atteikumu.

PTAC vadītāja Baiba Vītoliņa atzina: ja prece iegādāta parastā tirdzniecības vietā, tad pircējam nav tiesību prasīt tirgotājam ņemt preci atpakaļ un atdot samaksāto naudu vai arī samainīt pret citu preci.

"Ir veikali, kas paši piedāvā tādu bonusu. Parasti tie ir apģērba veikali, kas piedāvā, ja jūs neesat lietojis vai jums neder šī prece, jūs varat atnākt un samainīt.

Bet tas nav likumā noteikts un līdz ar to komersantam tas nav pienākums. Šāds pienākums ir tikai distances tirdzniecībā, piemēram, interneta tirdzniecībā vai katalogu tirdzniecībā," teica Vītoliņa

Jāatzīmē, ka šajā gadījumā Mārīte izvēlējusies īpaši cietu matraci, kas paredzēts cilvēkiem, kuru svars pārsniedz 100 kilogramus. Sekojot likuma burtam, veikals tik tiešām drīkstēja preci nemainīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti