Nomas velosipēdus varēs izmantot arī ziemā

Šosezon nomas velosipēdu popularitāte trīskāršojusies, informēja "Sixt" velonoma, kura sezonā piedāvāja vairāk nekā 250 velosipēdus 29 nomas stacijās Rīgā un Jūrmalā. Uzņēmums plāno galvaspilsētā piedāvāt nomas velosipēdus arī ziemas mēnešos.

Gada aktīvajā velosezonā strauji augusi nomas velosipēdu popularitāte un kopējais ar tiem reģistrēto braucienu skaits ir trīskāršojies, sasniedzot nepilnus 10 tūkstošus. Visaktīvāk velo nomas pakalpojumus izmantojuši vietējie iedzīvotāji, kuri veikuši 70% no visiem braucieniem, liecina "Sixt" velo nomas apkopotie dati. Vidējais nomas velosipēda lietošanas ilgums ir 3,2 stundas.

Vietējie iedzīvotāji parasti nomājuši velosipēdu īsākam laika posmam, kamēr ārvalstu viesi bieži vien mēdz iznomāt velosipēdu līdz pat nedēļu ilgam periodam, aktīvi iepazīstot Rīgu, Jūrmalu un pilsētu tuvāko apkārtni. Vairāk nekā 200 velobraucēji šovasar izmantojuši arī iespēju iegādāties velonomas abonementus, lai visu sezonu regulāri pārvietotos ar velosipēdu.

Pilsētā velosipēds ir viens no ātrākajiem pārvietošanās veidiem. Piemēram, gandrīz trīs kilometru garu distanci no tirdzniecības centra "Olimpia" Pārdaugavā līdz viesnīcai "Radisson Blu Hotel Latvija" jebkurā dienas laikā var veikt aptuveni 12 minūtēs.

2014.gada ziemā velonoma darbosies arī pēc tradicionālās sezonas beigām, piedāvājot iespēju iznomāt velosipēdu arī gada aukstākajos mēnešos. No novembra beigām līdz nākamā gada aprīlim Rīgā būs pieejami 30 velosipēdi, kas aprīkoti ar speciālām ziemas riepām. Šie velosipēdi būs izvietoti piecos klientu iecienītākajos velo nomas punktos – pie viesnīcas "Radisson Blu Hotel Latvija", kā arī Pulkveža Brieža un Elizabetes ielas, Tallinas un Miera ielas, Vaļņu un Kaļķu ielas, kā arī kā arī Kalnciema un Slokas ielas krustojumos. 

„Velobraukšanas kultūra Rīgā ir sākusi attīstīties. To veicina gan infrastruktūras pakāpeniska izveide, gan arī pēdējos gados labvēlīgie laika apstākļi, kas ļauj ar velosipēdu brīvi pārvietoties arī gada aukstākajos mēnešos. Šogad pagarināsim velo sezonu, piedāvājot nomas velosipēdus arī ziemas sezonā.  Skandināvijas valstu pieredze rāda, ka velobraukšanai vēsāks laiks nav šķērslis. Galvenais ir pareizs apģērbs un attieksme, kas ļauj izmantot priekšrocības, ko sniedz pārvietošanās ar velosipēdu visa gada garumā,” stāsta "Sixt" vadītājs Baltijas valstīs Arnis Jaudzems.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti