Nobalso par «Piekrastes balvu» - gada labāko Latvijas peldvietu!

Kampaņā "Mana jūra" jau trešo gadu tiks pasniegta "Piekrastes balva" - atzinības zīme, ar ko lepoties visas nākamās sezonas garumā. Līdz 1.septembrim sabiedrisko mediju portāla lsm.lv lasītāji noteiks uzvarētāju no piecu finālistu vidus - Lucavsalas, Limbažu Lielezera, Ventspils, Dubultu un Kuldīgas peldvietām. Balsojums var sākties!

 

Šogad Latvija ar vasarīgiem laikapstākļiem lutināta tikai pa retam, bet varu derēt, ka lielākā daļā tomēr paspēja kaut reizi pazvilnēt pludmalē un kārtīgi izpeldēties. Kamēr atpūtnieki izbaudīja dažādu pludmaļu sniegtos labumus, tikmēr pašvaldības "Piekrastes balvas" titulam izvirzīja savas peldvietas, Vides izglītības fonds tās izvērtēja, bet tagad lsm.lv lasītāju varā ir izlemt, kurš no pieciem finālistiem kļūs par "Piekrastes balvas" 2015.gada ieguvēju. Vairāk par finālistēm:

Lucavsalas peldvieta ir viena no jaunākajām peldvietām Rīgā un ir kļuvusi par rīdzinieku iecienītu aktīvās izklaides vietu. Bērni šeit var pavadīt laiku pilsētas lielākajā rotaļu laukumā vai celt smilšu pilis peldvietas smiltīs. Seklā upes piekraste ir piemērota rotaļām ūdenī. Aktīvās atpūtas cienītāji var spēlēt volejbolu, futbolu, braukt ar veikbordu vai pārbaudīt savus spēkus uz dažādiem trenažieriem. Šeit ir zona, kas paredzēta arī piknikiem. Vasaras sezonā darbojas kafejnīca. Peldvieta ir ērti un ātri sasniedzama gan ar privāto, gan sabiedrisko transportu.

Ik gadu tiek domāts par peldvietas un atpūtas zonas turpmāko attīstību - šogad tika izbūvēti gājēju celiņi, kas veicina drošu riteņbraucēju, skrituļotāju un gājēju kustību atpūtas vietā, kā arī nodrošina vides pieejamību visiem aktīvās atpūtas vietas apmeklētājiem.

Limbažu Lielezera pludmale jau sesto gadu lepojas ar Zilo karogu un aicina atpūsties un lieliski pavadīt laiku. Apmeklētājiem ir pieejama labiekārtota peldētava, pludmales volejbola laukumi, āra trenažieri, savukārt cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ir iespēja izmantot peldēšanas ratiņkrēslu. 4,6 km garo Lielezeru, kuru savulaik dēvēja par Svētezeru, vislabāk iepazīt, iznomājot laivu vai ūdensvelosipēdu.

Nesteidzīgām pastaigām piemērota 3,6 kilometrus gara dabas taka ar putnu vērošanas torni. Takas koka laipu segums mijas ar grantētu celiņu, tādēļ ir izmantojams nūjošanai, bet ziemā arī slēpošanai. Mazajiem apmeklētājiem izveidota bērnu peldvieta, kuru ieskauj drošības pontons. Starp ūdens priekiem, rotaļājoties smilšainajā pludmalē, var būvēt pilis vai piemeklēt atbilstošu nodarbi rotaļu laukumā. Gan lielajiem, gan mazajiem pludmales apmeklētājiem patiks pastaiga pa sajūtu taku.

Ventspils Zilā karoga pludmale ik vasaru vilina tuvus un tālus atpūtniekus ar baltām smiltīm, saules vannām kāpās un labiekārtotu vidi. Par atbilstību starptautiskiem kvalitātes standartiem jau 17.gadu liecina Zilā karoga sertifikāts.

Gan ventspilnieki, gan pilsētas viesi novērtē Ventspils pludmales tīro vidi, labo ūdens kvalitāti, drošību krastā un uz ūdens, kā arī infrastruktūru. Pēc iedzīvotāju ierosinājuma, pludmalē uzstādīti sauļošanās soliņi, šūpuļsoliņi ar jumtiņiem, izbūvēti jauni laipu posmi, pārģērbšanās kabīnes, informācijas stendi un glābšanas riņķu stendi. Tāpat izvietoti vingrošanas kompleksi, basketbola grozi, atraktīvas rotaļu iekārtas un dažādas šūpoles, tādējādi padarot atpūtu pludmalē interesantāku ģimenēm ar bērniem. Ierīkots arī papildu apgaismojums 600 m garumā. Pludmalē izvietoti atkritumu konteineri dalītai atkritumu vākšanai.

Dubultu peldvieta atrodas unikālā vietā Jūrmalas pilsētas centrā. Dubulti ir Jūrmalas kūrorta vecākā daļa. Dubultos jūru no Lielupes šķir tikai 320 metrus plata zemes josla, līdz ar to no šīs Jūrmalas daļas mērojams visīsākais ceļš līdz Rīgas jūras līča pludmalei. Pirmie peldviesi ieradušies jau 1814.gadā. Dubulti bija pirmā Jūrmalas peldvieta, kuru ar Rīgu savienoja kuģīša satiksme.

Dubultu peldvieta izceļas ar izcilu peldūdens kvalitāti, 2015.gadā tā ieguvusi Zilā karoga godalgu, kas apliecina 29 kritēriju izpildi vides kvalitātes, drošības un apsaimniekošanas kategorijās. Kaut arī Dubultu peldvietu apmeklē daudz ļaužu, tomēr tur saglabājušies tādi Eiropas nozīmes biotopi kā, piemēram, mežainās piejūras kāpas.

Kuldīgas peldvieta "Mārtiņsala" ik gadu iegūst aizvien lielāku cieņu un popularitāti atpūtnieku vidū, turklāt "Mārtiņsala" ir vienīgā, kas saņēmusi ekosertifikātu par tīru un labiekārtotu peldvietu pie upes. 

Jau sesto gadu pēc kārtas peldvietā plīvo Zilais karogs, kas liecina par izcilo ūdens kvalitāti un sakārtotību. Kuldīdznieku un viesu iemīļotā peldvieta atrodas pavisam tuvu Ventas rumbai. No tās līdz pludmalei vien kādi simts metri pa līkumotu koka laipu, kuru ieskauj elpu aizraujoša ainava.

Apmeklētāju ērtībai pludmalē ir izveidots aktīvās atpūtas laukums bērniem un pieaugušajiem, ģērbtuves, soliņi, pārvietojamās tualetes, atkritumu urnas, informācijas stends. Šogad, sākoties pludmales sezonai, tika atjaunotas norādes, papildināts ar smiltīm pludmales volejbola laukums un pludmales zona pie gala laipas, rekonstrukciju piedzīvojusi glābšanas stacija – pirmajā stāvā izbūvētas tualetes, bet otrajā stāvā uzlabotas telpas glābējiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt