No zibens spēriena Krētā smagi cietusi Latvijas valsts piederīgā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

No zibens spēriena Grieķijas salā Krētā pagājušās nedēļas piektdienā, 29.maijā, smagi cietusi Latvijas valsts piederīgā, šāda informācija nonākusi Latvijas Radio rīcībā. 30 gadus vecā sieviete tagad atrodas intensīvās terapijas palātā Venizelion slimnīcā, kas ir grieķu salas galvaspilsētā Iraklijā. Pirmdien, 1.jūnijā, viņai veikta operācija. Pēc ārstu novērtējuma sievietes stāvoklis pašlaik ir stabils, lai arī jebkādas prognozes pagaidām netiek izteiktas.

Ziņa par traģisko negadījumu Grieķijas salā Krētā pirms četrām dienām atnāca vārda tiešā un pārnestā nozīmē kā zibens no skaidrām debesīm. Piektdienas, 29.maija, rītā grupa ar tūristiem, kuri bijuši lielākoties no Krievijas, gida pavadībā devusies apskatīt leģendāro arheoloģisko pieminekli Knosas pilsdrupas. Pulkstens deviņos no rīta pēkšņi sākās pamatīgs pērkona negaiss ar spēcīgu lietu. Mēģinot pasargāties no lietus, tūristi bija paslēpušies zem kāda koka. Kā par nelaimi, tieši šajā kokā arī iespēra zibens. Kopumā cietuši 17 cilvēki, bet visnopietnākās traumas guvusi 30 gadus veca sieviete no Latvijas.

"Sieviete no Latvijas ir cietusi visvairāk. No zibens izraisītā elektriskā šoka viņai apstājās sirds. Kad sieviete nokrita, kāds no blakus esošajiem cilvēkiem to pamanīja un uzsāka mākslīgo elpināšanu. Kamēr ātrās palīdzības mašīna ieradās negadījuma vietā, pagāja deviņas minūtes. Šo deviņu minūšu laikā sievietei lielā mērā palīdzēja sniegtā pirmā palīdzība. Viņas pulss atjaunojās. Tad sievieti ar ātrās palīdzības mašīnu pārveda uz Venizelion slimnīcu, kas ir tuvākā slimnīca šai apvidū. Taču ceļā viņas sirds apstājās vēl divas reizes. Sievieti izdevās glābt ar elektrošoka palīdzību. Tad normāla sirdsdarbība atjaunojās," par notikušo Latvijas Radio pastāstīja Venizelion slimnīcas direktors Nikos Haritakis.

Svētdien, 31.maijā, sievietei veikta datortomogrāfija, kas uzrādīja, ka laikā, kad tika bojāta asinsrite, bojājumus guva arī smadzenes. Pēc ārsta teiktā - tie nav pārāk nopietni bojājumi, tomēr no tiem ir atkarīgs, kāda būs sievietes tālākā atkopšanās. Tā kā asinsspiediens viņas smadzenēs bijis augsts, ārsti pirmdien, 1.jūnijā, veica ķirurģisku operāciju, lai to normalizētu.

Šobrīd slimnīcas direktors Nikos Haritakis atsakās izteikt kādas prognozes, bet pieļauj, ka cietusī sieviete no Latvijas varētu palikt slimnīcā vēl ilgāku laiku.

"Viņas stāvoklis ir stabils, tas nepasliktinās. Turpmāko dienu laikā mēs redzēsim situācijas attīstību, it īpaši pēc tam, kad viņa nāks pie samaņas. Lai arī no sākuma mēs bijām pozitīvi noskaņoti, jo varējām noturēt viņu pie dzīvības, pēc tam, kad veicām datortomogrāfiju, kas uzrādīja dažas problēmas viņas smadzenēs, mēs esam ļoti piesardzīgi ar jebkādu prognožu izteikšanu," norāda Nikos Haritakis.

Kā stāsta slimnīcas vadītājs, kopā ar Latvijas pilsoni atrodas viņas vīrs un arī mazs bērns aptuveni četru līdz piecu gadu vecumā. Šobrīd cietušās sievietes ģimene mitinās viesnīcā Krētas galvaspilsētā Iraklijā. Visas viņu uzturēšanās izmaksas apņēmusies segt Krētas prefektūra. Tiek ziņots, ka slimnīcā vēl ārstējas arī četri Krievijas pilsoņi, kuri negadījumā guvuši vieglas traumas, taču viņi drīz dosies mājās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti