Revidents

Kā izvēlēties drošu vietu, kur riteni pieslēgt?

Revidents

«Revidents». Kā uzsākt urbāno dārzniecību?

Revidents. Kā sevi pasargāt no saules?

No saules jāsargā arī mati. Kā to darīt

Gadu gaitā daudz tiek runāts par to, ka, ilgstoši uzturoties saulē, īpašas rūpes jāpievērš pienācīgai ādas aizsardzībai. Taču ne mazāk svarīgi ir parūpēties arī par matiem, kas saules ietekmē kļūst sausāki un trauslāki, kā arī izbalo, Latvijas Televīzijas (LTV1) raidījumā “Revidents” skaidroja dermatoloģe un triholoģe Sandra Vizule.

Eksperte stāstīja, ka īpaši par matu kopšanu vasarā jāpiedomā gaišo un rudo matu īpašniekiem, jo pigments jeb krāsa matiem sniedz papildu aizsardzību.

“Piemēram, kad āda ir iesauļota, tad [saule uz to iedarbojas] arī daudz mazāk. Melanīns darbojas kā aizsargfaktors, kas atstaro ultravioleto starojumu un neļauj tam iedarboties tālāk. Ar matiem ir tieši tas pats – arī gaišam matam būs mazāk pretestības faktoru pret ultravioleto gaismu un tāpēc arī tumšie mati [saskarē ar sauli] varbūt mazliet mazāk cietīs,” skaidroja Vizule.

Vasaras sezonā eksperte iesaka lietot matu kopšanas līdzekļus, kas satur kopjošas sastāvdaļas – piemēram, avokado vai argāna eļļu.

Tāpat ieteicami ir produkti, kas satur augu ekstraktus – piemēram, aminoskābes un augu proteīnus.

“Arī keratīns sakārto matu struktūru un palīdz, lai mati nebūtu spuraini,” viņa piebilda.

Vizule arī pauda, ka katram matu kopšanas produktam ir sava funkcija, kuru pirms iegādes der ielāgot: “Matu krēms būs tas, kas, no rīta pieceļoties, izķemmējot matus, palīdzēs tiem atgūt koptāku izskatu. No rīta ieliekot matu galos vai visā garumā mitrinošu krēmu, mats uzreiz kļūst spožāks, koptāks un patīkamāks. Sprejs – tas vairāk domāts, izejot vai atrodoties saulē, jo tas arī mazāk frizūru sabojās, vieglāk izsmidzināsies un aptvers lielāku apjomu, arī labi aizsargās no saules.”

Daļa no šiem matu kopšanas produktiem satur arī saules aizsargfaktoru jeb SPF – vasaras laikā tam jābūt vismaz 15.

Bet vēl, rūpējoties par matiem, eksperte mudināja arī neaizmirst par galvas ādu. To daļēji pasargā mati, taču, ja saulē uzturamies ilgstoši, vēlams lietot galvassegu. To izvēloties, galvenais ir izmantot tāda auduma cepures, kas elpo un novērš galvas ādas sakaršanu un svīšanu. Tādas ir, piemēram, salmu, kokvilnas un linu cepures.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti