Niršanai jūrā pie kuģu vrakiem būs jāsaņem atļauja un jāmaksā valsts nodeva

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Lai nirtu noteiktā teritorijā jūrā, fiziskai personai būs jāsaņem atļauja un jāsamaksā par to valsts nodeva, tā 13.maijā pirmajā lasījumā lēma Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti, skatot grozījumus Jūras vides aizsardzības un pārvaldības likumā.

Niršanas atļauju uz 30 dienām izsniegs Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Krasta apsardzes dienests, norādot konkrētu ierobežoto teritoriju, niršanas laiku un nosacījumus, informēja Saeimas Sabiedrisko attiecību birojs.

Likumprojekts paredz noteikt Latvijas teritoriālajos jūras ūdeņos ierobežotas un aizliegtas teritorijas, kurās atrodas kuģu vraki vai nogrimuši priekšmeti, kas rada apdraudējumu jūras videi, kultūrvēsturiskām vērtībām, valsts drošībai, cilvēka veselībai un dzīvībai. Niršanai ierobežotās un aizliegtās teritorijas, kā arī nosacījumus niršanas atļaujas izsniegšanai noteiks valdība.

Latvijas Republikas piekritīgie jūras ūdeņi glabā dažādus nogrimušus objektus. Tie ir Pirmajā un Otrajā pasaules karā, nelaimes gadījumos nogrimušo civilo un karakuģu vraki, izmestā neeksplodējusī munīcija, kā arī citi objekti, kuri satur gan kultūrvēsturiskas vērtības, gan cilvēku mirstīgās atliekas, gan arī ķīmiskas vielas vai sprādzienbīstamus priekšmetus. Patlaban Latvijā nav kārtības, kas noteiktu niršanas darbu jūrā, to efektīvu kontroli, norādījuši likumprojekta autori.

Šobrīd kuģu vrakus apskatīt un no tiem dažādus priekšmetus izcelt var jebkura persona. Jūras vides aizsardzības un pārvaldības likuma grozījumi trīs lasījumos vēl jāskata Saeimai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti