«Narvesen» sola atjaunot izlietoto bateriju pieņemšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Katram veikalam, kas tirgo baterijas, ir jānodrošina to atpakaļ pieņemšana. Reālajā dzīvē tas ne vienmēr tiek īstenots un bieži vien cilvēkiem nav iespējas realizēt savus nodomus. Uzņēmums "Narvesen", kurš tirgo baterijas, sola tuvākajā laikā atjaunot izlietoto bateriju pieņemšanu.

"Es zinu no raidījuma "Vides fakti", ka tās ir kaitīgas videi," pavēstīja Aleksandrs Briedis, kurš nevar nodot izlietotās baterijas: "Kā jau kārtīgs pilsonis, saskatījies raidījumu "Vides fakti" un nopriecājies par iespēju visiem iedzīvotājiem uzturēt tīru vidi, iegriezos "Narvesen" kioskā, kur vēl pagājušajā vasarā mani laipni pieņēma un bija speciāla kastīte baterijām. Meitenes mani sarūgtināja, pateica, ka viņām vairs neesot šāda līguma, kastīte bija pazudusi."

Aleksandrs Briedis kopā ar raidījumu "Vides fakti" devās pārbaudīt, vai tiešām netiek nodrošināta iespēja nodot izlietotās baterijas - bīstamos atkritumus. Vairākās tirdzniecības vietās zaļi domājošais Aleksandrs tika sarūgtināts ar informāciju, ka baterijas netiek pieņemtas.

"Situācija ir tāda, ka iedzīvotāju aktivitāte - nododot izlietotās baterijas - ir visai zema un paiet ļoti ilgs laiks, kamēr konteiners tiek savākts pietiekamā apjomā, lai to varētu nodot bīstamo atkritumu apsaimniekotājam," skaidro "Narvesen" sabiedrisko attiecību konsultants Oskars Kupše.

Tādējādi rodas neizpratne, vai iedzīvotāji vainojami faktā, ka bateriju pieņemšana netiek nodrošināta. Var secināt, ka cilvēki pārāk maz nodod baterijas un tas kalpo kā arguments aizbildinājumam, ka netiek nodrošināts bateriju tirgotāja pienākums.

"Ir jābūt, bet, kā jau es minēju, tie konteineri ir sabojājušies un tos nevar izvietot atkārtoti un dažviet nav pamākta vienošanās ar atkritumu apsaimniekotāju par jaunu konteineru piešķiršanu, jo viņi nodrošina šos konteinerus, taču tajās vietās ir ļoti mazs apjoms un viņiem nav interese," turpina "Narvesen" pārstāvis Kupše.

Uzņēmums varētu savos veikalos uzstādīt mazākus un izturīgākus konteinerus, kā to ierosina "Vides fakti", taču tad atklājas, ka tirdzniecības vietu izvietojums un dizains ir svarīgāks par noteikumu ievērošanu un vides nepiesārņošanu. "Diemžēl tas nav tik vienkārši, jo katrā tirdzniecības vietā ir cits iekārtojums un arī vieta, kā to izvietot," sacīja "Narvesen" pārstāvis Kupše.

Tomēr izdodas saņemt apstiprinājumu, ka plānots rast risinājumu. "Jau šomēnes tas tiek atkārtoti risināts veikalu vadītāju sapulcē un mēs ceram, ka tuvākā mēneša vai pārismēnešu laikā tiks pieņemts lēmums, kā mēs to varam nodrošināt," atklāj Oskars Kupše. Raidījums "Vides fakti" sekos līdzi, lai cilvēkiem savus labos nodomus ir iespēja īstenot un veikali nodrošinātu iespēju izlietotās baterijas izmest speciālā konteinerā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti