Nākamgad «Dabas koncertzāle» būs veltīta bruņuzivij

Nākamgad „Dabas koncertzāle” notiks 9. augustā Siguldā un tās galvenais varonis būs bruņuzivs, informē pasākuma rīkotāji.

Bruņuzivis (Placodermi) dzīvojušas paleozoja ērā, sākot no silūra perioda, tai skaitā arī Latvijas teritorijā. Bruņuzivju pārakmeņojumi atrasti galvenokārt Gaujas un Salacas baseinu iežu atsegumos, bet visbagātīgāk - Lodes mālu karjerā.

Šogad dabas izziņas un kultūras projekta „Dabas koncertzāle” koncerti notika Viļķenes pagasta Ungurkalnā un Ikšķiles novada Zilajos kalnos. Abus koncertus kopumā apmeklējuši ap 10 000 skatītāju. Pasākuma apmeklētāji varēja vairāk nekā 15 darbnīcās iepazīties ar šī gada galveno varoni – leduslaikmeta liecību osu un citām norisēm dabā, ar kurām tas cieši saistīts.

Muzikālo stāstu par osa rašanos izspēlēja mūziķi Ingus Ulmanis, Aigars Voitišķis, Kapars Tobis, Andris Sējāns, Anrijs Grinbergs, Jānis Fedotovs, Rūta un Valdis Muktupāveli. Video un gaismas performanci radīja režisors Roberts Rubīns, video mākslinieks Viktors Keino un gaismu režisors Oskars Timbars.

„Dabas koncertzāle pamatoti ir guvusi atbalstu gan Latvijā, gan atzīta par labāko vides kampaņu Eiropas Savienībā. Īpašu pateicību ir pelnījuši gan projekta muzikālās daļas veidotāji, gan Dabas aizsardzības pārvalde un iesaistītie zinātnieki par organizēšanu, finansējumu un sniegtajām zināšanām,” teic vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs.

Osam veltītie abos koncertos skanējušie deviņi oriģinālskaņdarbi klausītājiem rudenī būs pieejami kompaktdiskā un arī MP3 formātā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti