Naftas produktu piesārņojums Tukumā, iespējams, nācis no vecas bitumena ražotnes

Tukumā Stacijas ielas grāvī konstatētais naftas produktu piesārņojums, iespējams, nācis no augsnes, jo šajā vietā pirms daudziem gadiem atradusies bitumena ražotne.

Informāciju par piesārņojumu Valsts vides dienesta (VVD) Ventspils reģionālo vides pārvalde saņēma ceturtdien vakarā. Par to Ventspils vides pārvalde ziņoja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Tukuma nodaļai un Tukuma novada domes amatpersonām, informēja VVD.

Ar grāvi savienotajās upēs – Zvirgzdupītē un Slocenē - piesārņojums nav konstatēts. Lai novērstu tālāku piesārņojuma nokļūšanu ūdenskrātuvēs, VUGD grāvī ievietoja absorbējošās bonas un aizbēra grāvja galu ar granti.

Iespējams, naftas produktu nokļūšana grāvī saistīta ar tā neseno tīrīšanu un padziļināšanu un ilgstošām lietavām, kā rezultātā no grāvja tuvumā esošās teritorijas grunts notikusi naftas produktu skalošanās.

Pēc vietējo iedzīvotāju sniegtās informācijas, šajā vietā pirms daudziem gadiem atradusies bitumena ražotne. Izskalotā bitumena emulsija ir klasificējama kā teritorijas vēsturiskais piesārņojums.

Lai lemtu par piesārņotās teritorijas izpēti piesārņojuma līmeņa noteikšanai un tālākiem piesārņojuma sanācijas darbiem, notikuma vietu piektdien atkārtoti apseko vides pārvaldes  inspektors, piesaistot arī Tukuma novada domes amatpersonas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti