Mobilā aplikācija palīdzēs šķirot atkritumus un atrast konteinerus

“Zaļā josta” Latvijas iedzīvotājiem no 1.decembra piedāvā bezmaksas mobilo aplikāciju “Atkritumu šķirošana”, lai izglītotu iedzīvotājus šajā noderīgajā nodarbē un palīdzētu atrast tuvākos konteinerus visā valstī.

Mobilā aplikācija “Atkritumu šķirošana” ir izstrādāta kā ērts palīgs vienkāršā, ātrā ikdienas atkritumu šķirošanā, gādājot par tīru un sakoptu vidi. Aplikācija piedāvā biežāk sastopamās sadzīves un bīstamo atkritumu kategorijas, kuras sīkāk iedalītas izplatītākajos atkritumu veidos, darbojoties kā rokasgrāmata pareizai atkritumu šķirošanai ikdienā. Par katru atkritumu veidu sniegts ieskats, norādot to ietekmi uz vidi un cilvēka veselību, kā arī sniegti norādījumi pareizai katra atkritumu veida apsaimniekošanai. 

Lai sameklētu savai dzīvesvietai tuvāko atkritumu šķirošanas vietu, kartes formā atspoguļoti tuvumā esošie atkritumu dalītās vākšanas konteineri un šķirošanas laukumi.

Aplikācija pieejama lejupielādei bez maksas, kā arī lietojama bez interneta pieslēguma. Interneta pieslēgums nepieciešams vienīgi, lai lietotu kartes sadaļu.

Mobilās aplikācija “Atkritumu šķirošana” tiks atklāta 1.decembrī plkst. 10 Latvijas Nacionālās bibliotēkas 11.stāvā. 

Pasākumā “Zaļā josta” iepazīstinās ar mobilo aplikāciju “Atkritumu šķirošana” nesen veikto iedzīvotāju aptauju un iepazīstinās ar mājas lapu "atkritumi.lv", kurā iedzīvotāji var ne tikai ērti sameklēt sev tuvāko šķiroto atkritumu nodošanas vietu kartē, bet arī izmantot citas ar atkritumu šķirošanu saistītas lapas funkcijas.

Interesenti aplikācijas atklāšanas pasākumā interaktīvā veidā caur “Zaļās jostas” brillēm varēs aplūkot atkritumu dalītās vākšanas šķirošanas konteineru atrašanās vietas Pārdaugavā virzienā no Akmens tilta līdz Bolderājai, savām acīm ieraugot, cik plašas ir atkritumu šķirošanas iespējas Rīgā.

Šķirojot atkritumus un otrreizēji pārstrādājot izejvielas, var ievērojami samazināt izdevumus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, padarīt vidi tīrāku un veselīgāku, taupīt dabas resursus un veicināt valsts attīstību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt