Minimālistiem iespējas sevi pārbaudīt mežā

Pusotras stundas brauciena attālumā no Rīgas ir 500 hektāru plašais Pokaiņu mežs, kas varot būt arī spokains. Odus sist šeit nedrīkstot un akmeņi pasaka, kāds būs laiks. Šeit dzīvojot arī mazi elfi un te esot daudzi noteikumi, kas tūristiem jāievēro.

"Pokaiņu mežā ir ļoti, ļoti spēcīgas enerģijas spēles - jūs saņemat ne tikai to labo, ko dod mežs, tas ir svaigais gaiss un brīnišķīgā daba, tas viss skaistais, kas ir apkārt, bet arī šīs īpašās enerģijas, kas dod spēku, harmonizē un risina cilvēku problēmas, teiksim, pēc Pokaiņu meža cilvēkiem ļoti daudz kas sakārtojas dzīvē - gan fiziskā veselība, gan dzīves taciņas daudz gaišākas kļūst," stāsta Pokaiņu meža gide Aina Veidemane.

Šo īpašo vietu, kas atrodas netālu no Dobeles, apciemo daudzi, lai izjustu dabas mieru, nokļūtu pie kādas atziņas vai izbaudītu kalnaino reljefu, minot velosipēda pedāļus. Daļa tūristu šeit vēlas pārnakšņot, bet ir lietas, ar ko jārēķinās.

"Ugunskura vietas mums - kā visos mežos - ir stingri noteiktas, nedrīkst kurināt, kur iegribas, noteiktās vietās ugunskuru kurināt drīkst. Tāpat drīkst aiziet salasīt sausos zarus ugunskuram, bet telšu vietās nakšņojot, viennozīmīgi, ir jāpiezvana un jāpiesaka un tad tiek sagādāta sausa malka nakšņotājiem," turpina Aina Veidemane.

Foto: LTV raidījums "Vides fakti"

Šeit ir divas telšu vietas, viena blakus jaunuzceltajam informācijas centram un otra nostāk no citiem meža ielokā. Iet mežā un cirst vai zāģēt kociņus ir aizliegts. Jāpiemin, ka tualešu un atkritumu bēršanas vietu netrūkst, bet, ja izmesta pāri palikusī pārtika, meža zvēri ātri to uzodīs un ķeksēs laukā. Meža iemītnieku Pokaiņos netrūkst.

"Jūs var naktī apciemot kāda lapsiņa, kāds jenotiņš var atnākt. Arī kāda stirniņa un mežacūciņa paskatīsies, kas šeit ir, bet no meža zvēriem nav jābaidās, tās ir viņu mājas. Cilvēki faktiski ir atnākuši ciemos mežā un, ja cilvēks neko ļaunu nedara, zvērs atnāk, izstaigā un aiziet," saka gide Aina.

Šajā teritorijā esot vairākas kafejnīcas. Tūristi, to izdzirdējuši, esot vēruši vaļā savus makus, līdz viņiem pateikts - ejiet dabā. Šeit aug raudene, egļu jaunie dzinumi, zaķskābenes, nātres. Tūristi esot gardi paēduši.

"Lai cilvēks sevi pārbaudītu, viņš brauc uz šejieni, kur to var darīt ar minimāliem līdzekļiem un minimālām iespējām," stāsta Pokaiņu meža gids Lauris Daņilovs un turpina: "Uguns, pārtika un ūdens šeit ir pieejami - avotiņš, lai dzerams nekas nebūtu jāņem līdzi. Ēšanas ziņā jāskatās, cik kurš ekstrēmi grib sevi pārbaudīt, jo dabā ir iekārtots tā, ka tagad pieneņu laiks ir beidzies, bet parādās jau zaķskābenes, ko var ēst. Eglēm ir jaunie pumpuriņi, kurus var ēst. Ir jaunie zaļie priežu čiekuri, kurus, sajaucot kopā ar cukuru, var uzvārīt tādu ievārījumu, kuru neviens neatpazīs. Tas būs veselīgs un pilns ar daudziem vitamīniem.

Protams, ne katrs varēs iztikt no meža zaļumiem, bet, apmeklējot Pokaiņus, pamatideja ir - jo mazāk līdzi tiks paņemts, jo vairāk iegūs.

"Kārtīgam vīrietim vienmēr ir jābūt līdzi nazim un nevajag ne cirvi, ne zāģi. Ja ir kārtīgs nazis, ugunij noderēs sērkociņi. Vēl nepieciešams pajumts un pārtikas minimums. Visu pārējo te var dabūt, arī visas sajūtas un baudas," raidījumam "Vides fakti" stāsta gids Lauris Daņilovs.

Foto: LTV raidījums "Vides fakti"

Atrodoties šeit, pārņem sajūta, ka esi ieklīdis kādā pasaku grāmatā. Vienas dienas laikā var pagūt apskatīt dabas skaistumu. Lai to izbaudītu, ņemiet līdzi telti un pārnakšņojiet. Vasarā lielisks draugs būs divritenis, savukārt ziemā - distanču slēpes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti