Sadaļas Sadaļas

Mežu īpašniekiem būs jārūpējas par drošību aizsargjoslās ap elektrolīnijām

Saeimas deputāti trešdien lems par Aizsargjoslu likuma grozījumiem, kas paredz mežu izciršanas kārtību elektrolīniju tuvumā. Šis grozījumus otrreizējai caurlūkošanai Saeimā nodeva Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Iepriekšējā likuma redakcija paredzēja, ka "Latvenergo" izcirtīs kokus, kas atrodas bīstami tuvu elektrolīnijām, maksājot meža īpašniekiem par to kompensāciju. Jaunā grozījumu redakcija paredz, ka kokus cirtīs to īpašnieki, bet "Latvenergo" to darīs tikai atsevišķos gadījumos, nemaksājot kompensāciju.

„Līdzšinējā kārtība paredzēja, ka vai nu cērt meža īpašnieks vispārējā kārtībā vai "Latvenergo". Bet šobrīd, lai vienotos par šo normu, ir paredzēts meža īpašniekiem atvieglot kārtību aizsargjoslās. Tā arī bija viņu vēlme un risinājums, ka no vienas puses, meža īpašniekiem ir atvieglota ciršanas kārtība aizsargjoslās, no otras puses, "Latvenergo" var nocirst gadījumos, kad tas ir nepieciešams, - tas apmierināja abas puses. Un pats galvenais - nebūs papildus izmaksas, kas uzgulsies uz elektrības tarifa,” norāda Saeimas deputāte no  Zanda Kalniņa-Lukaševica (Reformu partija).

Atbalstītais priekšlikums arī nosaka, ka mēnesi pirms koku ciršanas uzsākšanas elektrisko tīklu gaisvadu līniju aizsargjoslās ārpus elektrolīniju trasēm zemes īpašniekam par to tiks nosūtīta rakstveida informācija. Tāpat par koku ciršanu tiks ziņots Valsts meža dienestam. Bīstamo koku ciršanai īpaši aizsargājamā dabas teritorijā vai mikroliegumā, izņemot Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta ainavu aizsardzības zonu un neitrālo zonu, būs jāsaņem Dabas aizsardzības pārvaldes atļauja.

Ar grozījumiem Aizsargjoslu likumā paredzēts atvieglot elektrolīniju īpašniekiem objekta uzturēšanu un novērst drošas elektroapgādes apdraudējumu. Tieši krītoši koki mežos rada nozīmīgākos kaitējumus elektrolīnijām, tādēļ ar grozījumiem tiks precizēts gaisvadu elektrolīniju aizsargjoslu platums.

Plānots, ka otrreizējā caurlūkošanā Saeima par grozījumiem Aizsargjoslu likumā lems nākamnedēļ, 18.aprīlī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt