Mediķiem brīvdienas līdz šim aizvadītas mierīgi, tomēr vairāki cilvēki cietuši no kukaiņu kodumiem

Brīvdienas līdz šim aizvadītas salīdzinoši mierīgi. Tā norāda Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Elīna Jurēvica. Viņa to skaidro ar to, ka brīvdienās neesot bijis tik silts laiks, kāds tas bijis darba nedēļas laikā.

Līdz ar to cilvēki mazāk laika pavadījuši pie dabas, kur visbiežāk arī traumas tiek gūtas. Tomēr aizvadītās diennakts laikā vairākiem cilvēkiem nācies vērsties pēc medicīniskās palīdzības kukaiņu kodumu dēļ.

Mediķiem brīvdienas aizvadītas mierīgiKristaps Feldmanis

  “Aizvadītās brīvdienas ir bijušas salīdzinoši mierīgas, bet šobrīd augļu un ogu nogatavošanās un novākšanas laikā iedzīvotājiem jābūt īpaši vērīgiem un jāuzmanās no kukaiņu dzēlieniem. Aizvadītajā diennaktī slimnīcā nogādājām piecus cietušos,” stāsta Jurēvica. “Vienā no gadījumiem Latgales reģionā irsis bija iedzēlis rokā vienu gadu vecam zēnam, kurš tika nogādāts slimnīcā ar vieglu alerģisku reakciju.

  Mediķi atgādina – ja pēc kukaiņu dzēluma nav spēcīga alerģiska reakcija, bet māc šaubas un cilvēks nezina, kā rīkoties, aicinām sazināties ar savu ģimenes ārstu.

  Brīvdienas un svētku dienās visu diennakti mediķu konsultāciju var saņemt, zvanot uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Ja pēc kukaiņa dzēluma veidojas izteikta alerģiska reakcija, nekavējoties jāvēršas pēc mediķu palīdzības zvanot uz 113.”

  Veselība
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti