Mediķi: Vizuālās diagnostikas ienākšana Kuldīgā - izrāviens un pacēlums

Kuldīgas slimnīcā atklāta pašlaik modernākā vizuālās diagnostikas nodaļa ārpus Rīgas. Moderno aparatūru Kuldīgā uzstādījis SIA „Vizuālā diagnostika”, kas ir „Veselības centra 4” grupas uzņēmums. Līdz šim uzņēmums ir izveidojis filiāles septiņās Latvijas pilsētās, kuru vidū tagad ir arī Kuldīgas slimnīca.

„Ar šo notikumu mēs tikai apstiprinām to sakrālo frāzi, ka pēdējie būs tie pirmie. Kādu laiku atpakaļ, pirms desmit gadiem, magnētiskās rezonanses jomā bijām pirmie ārpus Rīgas,” - SIA „Kuldīgas slimnīca” valdes loceklis Ivars Eglītis skaidro, ka, laikam ejot, sākusies lejupslīde un pienācis brīdis, kad iekārtas vairs nevarēja strādāt. Bija skaidrs, ka iekārtas ir jāpērk jaunas.

Turklāt nomainījās regulējošās prasības, uzsver slimnīcas vadītājs: „Nodaļas apstāšanās notika uzreiz. Magnētiskās rezonanses iekārtu vairs nevarēja ekspluatēt, jo to vairs neatzīst. Datortomogrāfam bija beigta spuldze, tā ir mežonīgi dārga. Mamogrāfija bija beigusies, to mēs bijām izslēguši jau pagājušā gada janvārī. Principā tukša nodaļa.”

Lai atjaunotu diagnostikas nodaļu, nācās piesaistīt privāto sektoru, kas nodrošināja slimnīcas iespēju strādāt pilnvērtīgi, piebilst Ivars Eglītis. Līdzīga pieredze ir arī citviet Kurzemē, piemēram, Liepājā, kur iekārtas tika uzstādītas sadarbībā ar „Veselības centru 4”.

„Kuldīgas slimnīcas Radioloģijas nodaļa ir ieguvusi pilnīgu jaunu magnētiskās rezonanses iekārtu (magnētiskā lauka stiprums 1,5 teslas), kas ir ļoti ātra, tai daudz datu nolasīšanas kanālu. Tas ir milzīgs un pats galvenais ieguvums nodaļai,” priecājas „veselības centra 4” valdes priekšsēdētājs un SIA “Vizuālā diagnostika” valdes loceklis  Māris Rēvalds.

Papildus tam ir uzstādīti pilnīgi jauni sonogrāfi un digitālā mamogrāfija: „Līdz šim mamogrāfijas pakalpojumi bija iespējami tikai izbraukumu versijā. Tā ir krūšu vēža diagnostika, lai operatīvi varētu atrast ļaundabīgus audzējus un sekmīgi ārstēt.”

Pašlaik „Veselības centra 4” investīcijas Kuldīgas slimnīcā pārsniedz vienu miljonu eiro. Pārmaiņas, kas notikušas slimnīcā, vienlaikus ir jauns izaicinājums mediķiem, kuri strādās ar modernajām iekārtām, norāda ārste radioloģe Inese Laganovska: „Ikvienam ir skaidrs, cik ātri nolietojas mobilais telefons. Mums ir grūti pieņemt to, ka arī lielās medicīniskās iekārtas nolietojas ļoti ātri. Uz citu medicīnas iestāžu fona mēs stagnējām un nīkuļojām. Vizuālās diagnostikas ienākšana Kuldīgā - tas ir milzīgs izrāviens un pacēlums.”

Tagad Kuldīgas slimnīcā ir nodrošināta moderna datu glabāšanas sistēma, kas ļauj izmeklējumus saglabāt virtuāli.

Vienlaikus ar šo modernizāciju Kuldīgā tiks nodrošināta arī telemedicīna, kas sarežģītāku saslimšanu gadījumos ļauj speciālistiem attālināti operatīvi konsultēties ar citu slimnīcu mediķiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti