Mediķi neiesaka uzturēties saulē karstākajā dienas laikā

Līdz ar spēcīgo anticiklonu ir samazinājies ozona slāņa biezums, līdz ar to ultravioletais starojums ir spēcīgāks, nekā parasti ap šo laiku. Pēcpusdienā tas sasniedz sesto līdz septīto līmeni, kas mūsu platuma grādiem ir augsts un tādējādi var gūt apdegumus pat pusstundas laikā, īpaši ja cilvēks atrodas pie ūdens.

Līdz ar to laika posmā no 11:00 līdz 16.00 nevajadzētu atrasties saulē.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša atgādināja, ka, dodoties ārā no mājām, vienmēr jāņem līdzi ūdens pudeli uzsildītu, jo pats svarīgākais karstā laikā ir regulāri un pietiekami padzerties, lai organismā atjaunotos zaudētās šķidrums.

Ilze Bukša: Atgādinājumu par piesardzību karstajā laikāBaiba Kušķe

  Tāpat noteikti jāparūpējas par galvassegu, jāmēģina izvairīties no lielas fiziskas slodzes vai ilgstošas atrašanās saulē dienas karstākajā laikā, maksimāli izvairīties, piemēram, strādāt uz lauka vai sportot, tas nebūtu ieteicams, norādīja Bukša.

  Šajās karstajās dienās vajadzētu īpaši piesargāties cilvēkiem gados un cilvēkiem, kam ir kādas hroniskas saslimšanas, nedrīkst aizmirst par zāļu lietošanu, un ieteicams vairāk uzturēties ēnā. Bukša arī atgādināja, ka karstumā nepieciešams parūpēties par maziem bērniem, lai viņi pietiekami daudz padzeras, rotaļājas ēnā, neuzturas vietās, kur ir liels pārkaršanas lielākais risks.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Veselība
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti