Mediķi: Karstajā laikā un pēc alkohola lietošanas īpaši svarīgi dzert ūdeni

Karstajā laikā, īpaši, ja svētkos sanācis lietot kādus grādīgos dzērienus, svarīgi dzert ūdeni.

Slimību profilakses un kontroles centrā informē, ka katram cilvēkam dienā būtu jāuzņem 30-35 mililitri šķidruma uz katru ķermeņa masas kilogramu. Tas nozīmē, ka cilvēkam, kura svars ir 70 kilogrami, dienā būtu jāpatērē 2-2,5 litri ūdens.

Slimību profilakses un kontroles centra veselības veicināšanas koordinētāja Ieva GarančaKristaps Feldmanis

  “Mūsu organisms ļoti ātri signalizē, ja šķidrums ir uzņemts nepietiekami, vai arī, ja iepriekš ir lietots alkohols, tad arī tie simptomi parādās. Mēs izjūtam galvassāpes, nogurumu un mazinās darba spējas. Līdz ar to ir jādomā, kad mēs dzeram,” stāsta Slimību profilakses un kontroles centra veselības veicināšanas koordinētāja Ieva Garanča.

  Vislabāk dzert dzeramo ūdeni. “Bieži cilvēki mēdz teikt, ka ūdens ir negaršīgs, bet garšas dažādošanai ūdenī var likt iekšā sezonas augļus, ogas, svaigu gurķi, piparmētras. Tāpat droši var dzert arī nesaldinātu zāļu tēju. Arī nedaudz minerālūdeni, jo karstā laikā svīstot, mēs zaudējam minerālvielas,” saka Garanča.

  Svarīgi ir arī bērniem atgādināt, ka šķidrums ir jāuzņem.

  Jāpiedāvā bērniem kaut vai pa malciņam, tomēr padzerties, jo bērni ļoti bieži slāpes vispār neizjūt.

  “Un, lai arī sev atgādinātu, ka ir jāpadzeras, ūdens ir jāpadara sev pieejams. Vienmēr kaut kur dodoties, ir jāpaņem sev līdzi ūdens pudele un ik pa pusstundai ir jāpadzeras. Tāpat arī ieteikums no rīta padzerties,” saka Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Veselība
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti