Rīta Panorāma

Sižets no sērijas''Zolitūde māca''

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar režisoru Vari Braslu

Izstāde ''Dzintars.Mīti un realitāte.''

Medicīnas muzejā apskatāmi masāžas aparāti un gaisa atsvaidzinātāji no dzintara

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs ar savu izstādi "Dzintars. Mīti un zinātne" mūs aizved aizmirstā zināšanu pasaulē. Izstādē ir iespēja pārliecināties par to, ka mūsu senči ar dzintaru sevi ne vien ārstējuši, bet arī lutinājuši, jo šeit apskatāmi pat masāžas aparāti un gaisa atsvaidzinātāji no dzintara.

Dzintaru visos laikos apvijuši nostāsti par tā maģiskajām īpašībām, to izmantoja rituālos un ārstniecībā. Dzintara maģisko enerģiju izstādē var pat izbaudīt, uzliekot roku uz pāris kilogramu smagā dzintara gabalā.

Izstādes kurators Juris Selaks, meklējot eksponātus izstādei, izstaigāja dzintara ceļu no Latvijas līdz pat Dienviditālijai. Un viņš kopā ar mediķiem ir pārliecināts, ka dzintars medicīnā atgriezīsies. Slavens jau ir kļuvis dzintara diegs.

Izstādes eksponāti liecina, ka ar dzintaru jau mūsu senči sevi ir gan ārstējuši, gan lutinājuši, izveidojot masāžas aparātu un pat gaisa atsvaidzinātāju no dzintara.

Oriģinālās izstādes "Dzintars. Mīti un zinātne" piedalījušies seši muzeji gan Latvijā, gan pasaulē, un izstādē varēs pārliecināties arī par saules akmens plašo pielietojumu.

Jau iepriekš vēstījām, ka izstāde “Dzintars. Mīti un zinātne” Medicīnas muzejā būs apskatāma līdz 15. oktobrim.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti