Ārpus Rīgas

Ar nelielu viltību Talsu pusē tiek pie atbalsta namu siltināšanai arī ārpus pilsētas

Ārpus Rīgas

Jēkabpils dzīvnieku patversmi labiekārto par cilvēku ziedojumiem

Laikraksta "Liesma" žurnāliste Ilze Kalniņa par mazzeķīšu adītāju kustību

Mazzeķīšu adītāju kustība izvēršas arī ārpus Latvijas

Pirms pieciem gadiem biedrības "Sirds siltuma darbnīca" sāktā kustība mazu zeķu, cimdu un arī cepurīšu adīšanai priekšlaikus dzimušajiem bērniņiem izvēršas ne tikai Latvijā, bet arī ārpus valsts. To Latvijas Radio stāstīja laikraksta "Liesma" žurnāliste Ilze Kalniņa.

Pēc viņas teiktā, šīs kustības pirmssākumi meklējami pirms pieciem gadiem, kad to uzsāka valmieriete Linda Vītoliņa un smilteniete Ilze Haka. Viņas uzadītās zeķītes un citus adījumus dāvināja slimnīcām, kur ir intensīvās aprūpes nodaļas priekšlaikus dzimušajiem bērniņiem.

Biedrības "Sirds siltuma darbnīca" pirmssākumos nebija doma, ka tā saukto mazzeķīšu adītāju kustība kļūs tik populāra – tajā iesaistīsies ne tikai adītājas un tamborētājas no visas Latvijas, bet arī ārpus valsts. Šai kustībai pievienojušās arī sievietes no citām Eiropas valstīm, kā arī no Austrālijas.

Tagad, Ziemassvētku laikā, adījumi un tamborējumi nonāk vienuviet – Smiltenē, kur ir īpaša pūra lāde mantu glabāšanai. Piemēram, vienā pasta sūtījumā bijis ap pussimts zeķīšu pāru.

Adījumi nonāk slimnīcās, kur ir intensīvās aprūpes nodaļas jaundzimušajiem, tostarp Bērnu slimnīcā, Valmieras, Liepājas, Jēkabpils slimnīcā. Ziedojumus slimnīcās nogādā pašas biedrības "Sirds siltuma darbnīca" pārstāves. Viņas zeķītes, jaciņas un citus adījumus slimnīcām piegādā 2-3 reizes gadā.

Kā stāsta pašas mazzeķīšu adītāju kustības pārstāves, katrā zeķes, cimdiņa valdziņā ielikts īsts sirds siltums, lai priekšlaikus dzimušajiem mazajiem bērniņiem būtu spēks augt un veseļoties.

"Tas ir arī kā spēcinājums viņu vecākiem, jo bieži vien vecāki, kam bērniņi piedzimst pirms laika, ir ļoti apjukuši. Tāpēc viņiem ir nepieciešams šis morālais un emocionālais atbalsts," teica laikraksta "Liesma" žurnāliste.

Katru gadu tiek saadīti vairāk nekā 1000 komplektiņi un arī sedziņas. Komplektiņā ir jaciņa, cepurīte un zeķītes. Nākamgad plānots adīt un tamborēt bērnu rotaļlietas Bērnu slimnīcas Onkoloģijas nodaļas pacientiem.

Biedrībai "Sirds siltuma darbnīca" iespējams arī ziedot, lai adītājas, kas nevar atļauties dziju, to varētu nopirkt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti