Dienas ziņas

Gulbenes novadā apkaro latvāņus

Dienas ziņas

Gaidāmas izmaiņas veselības jomā

Tematiskas ziedu kompozīcijas Matkulē

Matkule tematiskajā ziedu kompozīcijā apspēlē bērnu trūkumu pagastā

Kad dārzus iekrāso rudens ziedi, Kandavas novada Matkules pagastā tiek rīkots tradicionālais ziedu festivāls. No pašu audzētiem ziediem vietējie iedzīvotāji veido tematiskas kompozīcijas. Pagājušajā gadā puķu audzētājas internetā pētīja un no ziediem veidoja Gaismas pili, bet šogad tiek apspēlēta aktuālā pagasta tēma - bērnu trūkums.

Zaļajā pļaviņā pie Matkules tautas nama rosās puķumīļi. No pašu dārzos izaudzētajiem ziediem un zaļumiem top dažādas kompozīcijas. Senioru kluba "Atvasara" dāmas nosmej, ka tas ir vecums, kad jārūpējas par citiem, tāpēc šoreiz tiek veidota jaunlaulāto istaba. Vien kompozīcija nesanākšot tik skaista kā gribētos, jo šis Matkulē neesot īstais puķu gads. "Dārzos vispār puķu ir daudz, dažādas. Kuram vairāk, kuram mazāk. Te jau ir tās puķes - rudbekijas, asterītes - tādas.. galīgi nav smukas," stāsta puķu audzētāja Gaida Dūdiņa.

Savukārt Elita Zariņa rāda saulespuķi, kam uz viena kāta izauguši deviņi ziedi. Šodien tā tiks iekļauta kompozīcijā, kas veltīta nu jau slēgtajai Matkules sākumskolai, kuras vietā jau drīz vien taps sociālā pansija. "Nē, mēs nesērojām, tā tam bija jābūt un tā tas ir noticis un viss. Vienkārši dārzā tādas puķes ir izaugušas, un man šāds zvans ir mājās, un vēl saglabājušās grāmatas un soma no skolas laikiem, tāpēc es šeit atnācu," skaidro pasākuma dalībniece Elita Zariņa.

Ideja pirms četriem gadiem radusies tautas nama vadītājai, kas nospriedusi, ka mazajā Matkulē ziedi aug tikpat krāšņi kā Ventspilī, kur par tradīciju jau kļuvusi ziedu paklāja veidošana. Turklāt tā ir iespēja ikvienam puķu audzētājam apgūt arī floristikas pamatus. "Tas ir vienkārši tā - kā sāk darīt, tā rodas idejas, un citreiz ir tā, ka stundām viņas te pavada. Ja no sākuma liekas, ka pietiks ar stundiņu, bet paiet jau pāris stundas un tas darbiņš top... top... varētu teikt, ka paši priecājās par to, ko paši padarījuši," stāsta Matkules tautas nama vadītāja Agnese Užāne.

Tematiskās ziedu kompozīcijas ikvienam pagasta iedzīvotājam un viesim būs apskatāmas, kamēr vien ziedus nesabojās salna.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt