Dienas ziņas

Kompleksi risina problēmu

Dienas ziņas

Daugavpils novadā atdzimst alus brūvēšanas tradīcijas

Pasaules lielākie gliemeži arī Madonā

Madonā ārstniecībai un tūrismam audzē pasaulē lielākos gliemežus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Pirms sešiem gadiem, meklējot vietu laukos vasaras atpūtai, rīdzinieki Inese un Elmārs Bieles pat iedomāties nevarēja, ka atrastais zemes stūrītis un viņu aizraušanās ar eksotisko dzīvnieku kolekcionēšanu pārtaps par apskates objektu tūristiem.

Interesi raisa netradicionālais saimniekošanas veids - permakultūra. Šobrīd lielākā interese saistās ar jaunu kolekcijas iemītnieku - gigantisko Āfrikas gliemezi.

Vairāk kā 50 eksotisko dzīvnieku kolekcijai netradicionālajā saimniecībā līdzās Vjetnamas minicūkām, Indijas skrējējpīlēm un stepes murkšķiem nu pievienojušies pasaules lielākie moluski - Ahatina gliemeži, kas pieaugušo vecumā sasniedz pat maza bērna galvas izmērus.

“Gliemeži ir ārstnieciski. Viņi ir vienīgie gliemeži, kuru gļota izstrādā dabīgo koenzīmu, kas ir dārgajos krēmos,” stāsta Inese Biele.

“Mēs izlasījām par to koenzīmu, ka ir kaut kāda jēga no viņa. Viņš varētu strijas samazināt vai kaut kādus ādas iekaisumus, vai kaut ko tādu, tāpēc mēs nolēmām pamēģināt,” piebilst Elmārs Biele.

Kā novērojuši Bieles, Ahatina gliemezi par savu mājdzīvnieku bieži vien izvēlas alerģisko bērnu vecāki un darbos aizņemtie cilvēki, jo to kopšana ir pieticīga un neprasa daudz līdzekļu. Savukārt gliemežu barošana ar veikalā pirktiem dārzeņiem, kā izrādās, reizēm var kalpot kā eksperiments arī pašu ikdienas uzturam. „Ir gurķi, kuriem viņi izēd tuneļus, atstājot mizu, un ir gurķi, kurus noēd ar visu mizu. Viņi saprot, ka tur ir miglots vai kaut kas tur ir uz tiem gurķiem virsū, viņi ir apstrādāti ar kaut ko. Gliemezis saprot, ka tas nav ēdams,” novērojis Elmārs Biele.

Īpaši uzsverams ir gliemežu ārstnieciskais un emocionālais efekts, jo dzīvnieciņa vērošana palīdz cīņā ar veģetatīvo distoniju, mazina vientulības sajūtu, bet iepriekš pieminētais dabiskais koenzīms ir viens no efektīvākajiem cīņā pret novecošanos.

“Japānā pusstundu ilga gliemežu masāža - sejas masāža ar šiem gliemežiem – maksā ap 200 dolāriem. Nu jau Latvijā arī ir viens kosmētikas salons, kas ir ieinteresējies par šiem gliemežiem, viņš ir tos iegādājies. Redzēsim, kādi būs rezultāti,” saka Inese Biele.

To, vai gliemezis Latvijā ienesīs jaunu ēru kosmetoloģijā, rādīs laiks. Taču „Bielēs” jau šobrīd tie raduši mājvietu un priecē ikvienu, kas atbraucis aplūkot saimniecību, kur atzīst permakultūru, meklē saikni ar dabu un ezotēriku. “Mēs esam tādi jocīgi. Netradicionāli varbūt. Pļaujam takas, audzējam gliemežus. Mēs vienkārši dzīvojam,” par sevi un sievu saka Elmārs Biele.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti