Lūšu un vilku medības gandrīz noslēgušās

Lūšu un vilku medības valstī gandrīz noslēgušās. Lūšu un vilku medības Latvijā notiek līdz 31. martam vai arī līdz tam, kamēr nomedīts limits - šosezon atļauts nomedīt 175 lūšus un 300 vilku. Patlaban valstī pavisam nomedīts 170 lūšu un 258 pelēči. 

Savu artavu plēsēju mazināšanā devuši arī Limbažu puses mednieki. Šajā sezonā bijušā Limbažu rajona teritorijā nomedīts divreiz vairāk lūšu nekā pagājušajā -  14. Visvairāk Alojas pagasta teritorijā – četri.

2014./2015. gada sezonā nomedīts 17 vilku - par vienu vairāk nekā pagājušajā. Visvairāk pelēči krituši Salacgrīvas pagastā – pieci, Staiceles – četri.

Uzrunātie medību inženieri no Ziemeļvidzemes virsmežniecības Jānis Ročāns un no Rīgas virsmežniecības Raimonds Fridvalds spriež, ka diezin vai visu atļauto lūšu un vilku skaitu arī nomedīs, jo patlaban nav tam piemērotu laikapstākļu. Bet šo sezonu plēsēju medībās abi vērtē kā veiksmīgu. To ietekmējis tas, ka bijuši medībām labvēlīgi laika apstākļi.

Protams, daudz ko nosaka arī pašu mednieku aktivitāte. Vilks un lūsis medniekam ir gana ekskluzīvs guvums, ko katrs savā mūžā nenomedī. Tā var gūt labu trofeju. Turklāt mednieki šos dzīvniekus uzskata arī par saviem konkurentiem mežā.

Abu plēsēju sugu sākotnējais nomedījamais limits ir pieaudzis. Parasti to palielina, ja konstatē uzbrukumus mājdzīvniekiem. Limbažu pusē šajā medību sezonā reģistrēts pāris vilku uzbrukumu aitu ganāmpulkiem – Pālē un Braslavā. Zaudējumi bijuši salīdzinoši nelieli – vienā gadījumā nokosta viena aita un trīs ievainotas, otrā – nokostas divas aitas.

Mežsaimnieki spriež, ka šoziem plēsējiem bijis pietiekami barības mežā, lai tie nealktu sevi apgrūtināt ar uzbrukumiem mājlopiem iežogotā teritorijā. Lai gan mednieki vairākos pagastos vilku pēdas māju tuvumā manījuši. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt