Sadaļas Sadaļas

LU pulcējas Eiropas datorzinātņu izcilības

Latvijas Universitātē (LU) no 8. līdz 12. jūlijam pirmo reizi Latvijā norisinās ikgadējā Eiropas teorētiskās datorzinātnes asociācijas biedru konference - Starptautiskais Automātu, valodu un programmēšanas kolokvijs (40th International Colloquium on Automata, Languages and Programming, ICALP 2013), kurā piedalās dažādu datorzinātnes pētniecības virzienu zinātnieki no visas Eiropas, lsm.lv. uzzināja Latvijas Universitātē.

Piecas dienās tiks nolasīti tiks gandrīz 130 referāti, kas sadalīti trīs paralēlās sesijās un aptvers visplašāko datorzinātņu tēmu klāstu.

Otrdien konferences ietvaros tiek svinīgi pasniegti LU goda doktora diplomi diviem ārzemju zinātniekiem - slavenajam ASV latviešu datorzinātniekam Jurim Hartmanim, Tjūringa prēmijas laureātam, kurš 1960. gados Kornela universitātē izveidoja vienu no pirmajām datorzinātnes nodaļām pasaulē un ar saviem pētījumiem lika pamatu mūsdienu datorzinātnei, un Masarika universitātes (Čehija) profesoram Jozefam Gruskam par būtisku ieguldījumu zinātniskās sadarbības veicināšanā starp Austrumeiropas un Rietumu zinātniekiem, pasaulē pirmo monogrāfiju kvantu skaitļošanā, kā arī auglīgo sadarbību ar Latvijas Universitātes datoriķiem.

Tāpat apbalvošanas pasākumā tiks pasniegta Presburgera balva - balva jaunajam zinātniekam par izcilu ieguldījumu teorētiskajā datorzinātnē, kas atklājās publicētā rakstā vai rakstu sērijā, un Eiropas teorētiskās datorzinātnes asociācijas balva, kas katru gadu tiek pasniegta zinātniekam par izcilu karjeru un mūža ieguldījumu teorētiskajā datorzinātnē.

„ICALP ir Eiropas prestižākā konference datorzinātnes teorijā. Šāda līmeņa konference ir liels zinātnisks notikums un tajā piedalīsies daudzi pasaules līmeņa zinātnieki. Tas, ka Eiropas datorzinātņu teorijas asociācija uzticējusi Latvijai organizēt šo konferenci, parāda Latvijas datorzinātnieku augsto reputāciju starptautiskajā zinātnes pasaulē. Šī gada ICALP ir īpaša, jubilejas konference - tā notiek jau 40. reizi. Par godu šai jubilejai ar īpašu lekciju uzstāsies profesors Džons Kleinbergs (Jon Kleinberg) no Kornela universitātes - viens no visizcilākajiem mūsdienu datorzinātniekiem. Kleinberga pētījumi savieno teoriju un praksi ļoti interesantā veidā - izmantojot matemātikas metodes, lai pētītu internetu un sociālos tīklus. Viņš ir daudzu starptautisku balvu laureāts,” par konferenci stāsta LU profesors Andris Ambainis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt