Dienas ziņas

T. Linkaits iztur demisijas pieprasījumu

Dienas ziņas

Pedagogi atkal tiekas ar valdības pārstāvjiem

Londonā aizvadīta vēža pacientu modes skate labdarībai

Londonā aizvadīta olnīcu vēža pacienšu modes skate

Londonā notikusi gadskārtējā olnīcu vēža pacienšu labdarības modes skate, kurā visas modeles ir esošās vai bijušās šīs diagnozes pacientes vecumā no 30 līdz 80 un vairāk gadiem. Pasākums sākās ar klusuma brīdi par godu mūžībā aizgājušajai karalienei Elizabetei II. Kā viena no 10 modelēm skatē piedalījās arī Latvijas Televīzijas korespondente Lielbritānijā Ilze Kalve.  

Gatavošanās skatei iesākas nedēļu iepriekš ar tērpu mērīšanu stilistu uzraudzībā, bet modes skates rītā mēģinājumi notika jau īstajā šova norises vietā – Svētā Jāņa baznīcā.

Pasākuma rīkotāja Adele Sevela atzina: "Katru gadu mēs sanākam kopā, lai izdarītu divas lietas – pirmkārt, atgādinātu par olnīcu vēža simptomiem, otrkārt – atzīmētu to sieviešu, kuras dzīvo ar olnīcu vēža diagnozi, tostarp arī es, dzīvi un uzdrīkstēšanos. Manuprāt, visbrīnišķīgākais veids, kā to izdarīt, ir sarīkot modes skati, kas dod sievietēm iespēju sajusties skaistām; tas palīdz arī viņu ģimenēm."

Savukārt brīvprātīgā Preti Dudakija norādīja: "Pati piedalījos kā modele divos šovos, kas man palīdzēja pēc vēža diagnozes atgūt pašapziņu. Tagad aizkulisēs palīdzu citām sievietēm, lai viņas spētu atgūt pašapziņu, jo vēža diagnoze nav dzīves beigas."

Pēc mēģinājuma aizkulisēs gaidīja vairākas stilistu komandas.

"Mani nekad nav grimmējis vīrietis, taču Londonā tas ir pilnīgi normāli,"

sacīja Ilze Kalve.

Tā kā baznīcā spoguļu nav, tad modelēm nav ne jausmas, kāds ir rezultāts.

Par godu karalienei šovs sākās ar klusuma brīdi, taču vēlāk modeles tika sagaidītas ar skaļām ovācijām, jo zālē, kur ieejas biļete maksāja ap 50 eiro, draugi un radi bija mēnešiem iepriekš izpirkuši labākās vietas.

Pasākuma stiliste Kerola sacīja: "Ir tik fantastiski redzēt, kā sievietes iziet uz skatuves, viņas ir tik priecīgas! Viņas jūtas aprūpētas, viņam ir profesionāls meikaps, frizūra, lietas, ko viņas ikdienā nedara."

Savukārt modes skates dalībniece Sūzija pauda: "Zināju, ka būs labi, bet negaidīju tik milzīgu publikas atbalstu! Tā man bija fantastiska pieredze!"

Modelēm ir četri uznācieni ar pauzēm tērpu nomaiņai. Tikmēr notiek izsoles, vācot naudu labdarībai, un dažādas izklaides publikai.

Pasākuma apmeklētājs, seriāla "EastEnders" aktieris Rūdolfs Valkers atzina: "Šovs bija vienreizējs, un tas, ka līdzekļi tiek ziedoti labdarībai un vēža izpētei, ir iedvesmojoši. Esmu patiesi priecīgs, ka atnācu!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti