Līgatnes abi lāču puikas jau šogad varētu tikt pie jauna mitekļa

Līgatnes dabas takās mītošie abi lāču puikas Mikus un Puika jau šogad varētu tikt pie jauna mitekļa, jo valdība šodien atbalstīja teju 150 000 latu piešķiršanu jauna voljēra būvei. Voljēra tehniskais projekts jau ir izstrādāts un drīzumā tiks sludināts konkurss tā būvei.

„Mēs esam priecīgi par piešķirto finansējumu, tūlīt pat ir jāizsludina konkurss par lāču voljera būvniecību. Mums ir likumā paredzētais laiks, cik ilgi konkurss noritēs, tikko izvērtēsim labāko piedāvājumu, nekavējoši sāksies būvniecība. Pēc iespējas ātrāk lāčiem jātiek pie sava voljera. Tam jābūt īpašam prasībām, dubultam – viens, kas domāts lāčiem, otrs – cilvēkiem, lai kāds neiedomātos iet cieši klāt, iebāzt roku pa režģu starpu. Voljeram jābūt tiešām drošam,” norāda Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) vadītāja Sandra Bērziņa.

Šobrīd abi lāči mitinās slēgtā telpā un Līgatnes dabas taku apmeklētājiem nav iespēju viņus apskatīt. Takās var aplūkot vien lāceni Ilzīti. Jauna voljēra būve abiem lāču puikām tiks finansēta no līdzekļiem neparedzētiem gadījumam.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija šogad Līgatnes dabas taku apsaimniekošanai lūdz 300 193 latus, no kuriem 103 332 lati nepieciešami uzturēšanas izdevumiem, bet 196 861 lats – iežogojumiem un voljeriem, kā arī saimniecisko vajadzību ceļa remontiem.

DAP Līgatnes dabas taku apsaimniekošanu pagājušā gada nogalē vajadzēja pārņemt ļoti strauji, jo iepriekšējais šī objekta apsaimniekotājs līgumu pēkšņi lauza un turpmāku atbildību par dabas takām neuzņēmās. Pēkšņo pārmaiņu rezultātā DAP šā gada budžetā nauda apsaimniekošanai nebija ieplānota.

Ņemot vērā DAP uzdevumu uzraudzīt un kontrolēt zooloģiskos dārzus, kas pēc būtības ir arī Līgatnes dabas takas, patlaban rastais risinājums nevar būt ilgtermiņa, tāpēc plānots Līgatnes dabas taku jauno apsaimniekotāju meklēt atklātā konkursā.

No šīs budžeta programmas vairāk nekā 20 000 latu atvēlēti arī plūdos izskaloto ceļu atjaunošanai Līgatnes dabas takās. Savukārt jautājums par taku uzturēšanas izdevumu segšanu šogad atkal atlikts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt