LIFE programmā gaida projektus vides un klimata apakšprogrammās

Eiropas Savienības (ES) fondu programmā LIFE jaunajā periodā būs lielāks projektu līdzfinansējums - 60% par likmi. Vides un klimata pasākumi šoreiz sadalīti apakšprogrammās. Pirmajā vides ministrijas seminārā par finansējuma apgūšanu bijusi jau liela interese.

 

Latvijai projektu līdzfinansējumam vides programmā iedalīti 7 miljoni eiro, bet klimata pasākumu apakšprogrammai kopā visiem projektiem Eiropas Savienībā pirmajā periodā - 449 miljoni eiro. Projektu koncepcijas vides ministrijā vērtēšanai jāiesniedz līdz 1. augustam.

„Tematiskās prioritātes vides jomā ir ūdens, atkritumi, gaiss, augsne, daba, informācija, bet katrā no sadaļām uzsvērts, kuros virzienos tiek vairāk sagaidīti projekti. (..) Arī tehnoloģiskie risinājumi, kas palīdz samazināt klimata pārmaiņas vai veidi, kā vecināt zemes izmantošanu, nekaitējot ne videi, ne dabai, ne klimatam,” par projektu tēmu loku LIFE programmā stāsta Vides ministrijas dabas aizsardzības departamenta pārstāve Ilona Mendziņa.

Semināra mērķauditorija bija ministriju un to pakļautībā esošo iestāžu darbinieki, reģionālās un vietējās pašvaldības, uzņēmumi, nevalstiskās organizācijas, universitātes, izpētes institūti un konsultanti, kas darbojas saistībā ar vidi un klimata pārmaiņām.

LIFE ir ES finansēts instruments vides un klimata pasākumiem un projektiem, lai uzlabotu ES vides un klimata politikas un likumdošanas īstenošanu. LIFE atbalsta projektus divās apakšprogrammās – Klimata pasākumu un Vides apakšprogrammā.

Klimata pasākumu apakšprogramma ir ievērojams ES finansiālais ieguldījums klimata izmaiņā. Šajā apakšprogrammā finansējums klimata rīcības projektiem ir ievērojami lielāks salīdzinoši ar iepriekšējām LIFE kārtām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti