Dienas ziņas

Sāk darbinieku atlasi Liepājas koncertzālei

Dienas ziņas

Ārzemnieki adoptē bērnus no Latvijas

Augstskolā atklāj EKO skapi

Liepājā studentiem atver «eko-skapi»

Trešdien Liepājas Universitātes dienesta viesnīcā atklāja „eko-skapi”, kurā studenti varēs ievietot pašiem vairs nevajadzīgas lietas, kas varētu noderēt citiem studentiem. 

Tā var gan izpalīdzēt, gan arī samazināt izmesto lietu daudzumu.  

Skapī, ko Liepājas universitātes Ekopadomes studenti nodēvējuši par “Eko-shelfy”, šobrīd tiek ievietotas pirmās lietas. Līdz ar to tās nekļūs par atkritumiem, bet gan pavisam drīz iegūs otru dzīvi, jo noderēs kādam studentam.

„Kas tad parasti noder? Vai nu tās ir klades, pildspalvas, krūzīte. Mēs būsim samazinājuši atkritumu daudzumu, palīdzējuši citiem. Mums ir tāda devīze:  Nemet ārā, pamet draugam!” stāstīja Liepājas Universitātes Ekopadomes pārstāve Lelde Jagmina.

„Es ņēmu piemēru no filmas “Nārnija”, tas ir brīnumskapis, kuru tu vari atvērt un ieiet iekšā, ieraudzīt citu pasauli, ko var dabūt,” piebilda Liepājas studente Madara

Studenti Ēriks un Gatis uz skapi atnesuši televizoru.

„Tas nebija mūsu, tas bija kojās trešajā stāvā izmests ārā no istabiņām, tad mēs izdomājām, ka to varētu nonest lejā. Varbūt kādam lietderīgāk izmantojams,” skaidroja Gatis.

 “Eko-shelfy” atklāts par godu tam, ka nesen augstskolas kopmītnēs izdevies ieviest  atkritumu šķirošanu. Pērn Liepājas Universitātei piešķirts eko-augstskolas statuss. Izglītības iestāde regulāri īsteno dažādus projektus un aktivitātes, kas rosina uz tā saukto zaļo dzīvesveidu. Piemēram, augstskolā studenti tiek mudināti bez vajadzības neizmantot liftu, bet iet pa trepēm.

Ja kāda lieta eko skapī aizkavēsies ilgāku laiku, tā tiks nodota labdarības veikalam “Otra elpa. Pludmale” Liepājā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti