Liepājā atklās Kurzemes Uroloģijas centru

Ceturtdien, 30. oktobrī, Liepājas Reģionālajā slimnīcā tiks atklāts Kurzemes Uroloģijas centrs, kurā darbosies speciāla ārstējošā personāla komanda, lai Kurzemes reģiona pacientiem atvieglotu nokļūšanu pie urologa un nodrošinātu pēc iespējas plašāka spektra uroloģisko palīdzību – gan diagnostiku, gan ārstēšanu.

“Uroloģijas centra komanda ir mērķtiecīgi veidota, lai varētu nodrošināt palīdzību gan liepājniekiem, gan pacientiem no attālākām pilsētām, piemēram, Ventspils, Kuldīgas un citām pilsētām, kurās nedarbojas atsevišķa urologu komanda,” pastāstīja Kurzemes Uroloģijas centra vadītāja, uroloģe un onkoloģe-ķīmijterapeite Dzintra Litavniece.

45% prostatas vēža gadījumu 2013.gadā konstatēti Rīgā un Pierīgā, tomēr liels pacientu skaits (21% saslimšanas gadījumu) novēroti tieši Kurzemē.

“Aptuveni 80% no visiem mūsu pacientiem ir onkoloģiskas saslimšanas un tas ir ļoti augsts rādītājs,” stāsta Dzintra Litavniece.

“Esam specializējušies sniegt pacientiem gan vispārējo palīdzību, gan arī katrs no centra komandas speciālistiem ir specializējies kādā šaurākā jomā. Ikdienā centrā tiks veiktas sarežģītas uroloģiskās operācijas, kur bez pieredzējušu kolēģu palīdzības neiztikt.Mums ir arī mērķtiecīgi piesaistītas uroloģijas profilam atbilstošas profesionalitātes māsas, bez kurām veiksmīgs komandas darbs nebūtu iespējams,” stāsta centra vadītāja.

“Vīriešiem ļaundabīgo audzēju jomā pirmajā vietā jau daudzus gadus ir prostatas vēzis. Tam seko urīnpūšļa un nieru ļaundabīgie audzēji.

Statistika par saslimstību ar prostatas vēzi ir palielinājusies tieši pēdējos gados. Tas noticis tāpēc, ka pēdējo gadu laikā ievērojami uzlabojusies šī audzēja diagnostika.

Turklāt tieši agrīnā diagnostika, kas ir ļoti, ļoti svarīga, jo savlaicīgi atklāts ļaundabīgais audzējs ir veiksmīgi ārstējams,” informē Uroloģijas centra vadītāja.

Pētījumi liecina, ka Latvijā katram desmitajam vīrietim dzīves laikā konstatē ļaundabīgu prostatas audzēju.

Īpaša uzmanība savai veselībai arī jāpievērš tiem vīriešiem, kuriem brāļi vai tēvi ir piedzīvojuši prostatas vēzi. Tas ir saistīts ar to, ka prostatas vēzis var tikt pārmantots ģimenē, tā paaugstinot saslimšanas risku līdz pat divām reizēm.

Nereti vīrieši aizbildinās ar laika trūkumu un bailēm, tādēļ neapmeklē urologu regulāri. Tomēr  sākotnējā vizīte, kurā norit pārrunas ar ārstu un tiek veikta prostatas specifiskā antigēna (PSA) līmeņa pārbaude asinīs, aizņem vien 15 minūtes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt