Lielbritānijā lielā sāls patēriņa dēļ daudziem ir veselības problēmas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Lielbritānijā cilvēki patērē tik daudz sāls, ka aizvien vairāk iedzīvotāju sirgst ar slimībām. Pēdējo gadu laikā konstatēti papildu 10 000 sirds saslimšanas un pusotrs tūkstotis kuņģa vēža gadījumu. Cīņa pret šo problēmu aizvien ir pārāk pasīva.  

2011. gadā Lielbritānijas valdība noslēdza brīvprātīgu vienošanos ar pārtikas industriju mazināt sāls patēriņu, taču pētnieki secina, ka šī stratēģija nestrādā. Pārāk vāja ir pārtikas industrijas pārraudzība un regulēšana.

Pieaugušajam cilvēkam dienā nevajadzētu uzņemt vairāk par 6 gramiem jeb vienu tējkaroti sāls, bet bērniem – ne vairāk par trim gramiem. Un vienkāršas brokastis ar maizi un vienu gaļas šķēli jau sasniedz šo dienas normu.

Taču pārtikas industrija uzstāda pati savus mērķus. Un tā viens pieaugušais Anglijā vidēji apēd 8 gramus sāls dienā, parasti pat neapzinoties. Lielākoties tas ir no maizes, apstrādātas gaļas un gatavajiem ēdieniem. Īpaši viegli sāli pārdozēt ir bērniem.

Un pārlieku liels sāls patēriņš ir saistīts sirds un asinsvadu slimībām.

Ārsti norāda – nespēja regulēt industriju novedīs ne tikai pie cilvēku nāvēm, bet arī pie lielākām veselības budžeta izmaksām, kas varētu sasniegt teju miljardu mārciņu laika posmā līdz 2025. gadam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti