Panorāma

Ziedotāji var atgūt savu naudu

Panorāma

Arvien biežāk pārceļ lidojumus

Latvija talko

Lielās talkas rīkotāji: Šogad veicies labāk

Visā Latvijā aptuveni 1600 talku vietās sestdien, 25. aprīlī, norisinājās Lielā talka, kurā piedalījās arī valsts augstākās amatpersonas un sabiedrībā zināmi cilvēki. Kā īsi pirms talkas ofiālā beigu laika norādīja rīkotāju pārstāve Madara Laicāne, ir redzams, ka šogad veicies labāk nekā pērn.

Savu talkošanas vietu iespējams izvēlēties un atrast interneta vietnē talkas.lv, kur apskatāmas aptuveni 1600 oficiāli reģistrētas talku vietas, ko organizē pašvaldības, izglītības iestādes, organizācijas, uzņēmumi, kā arī brīvprātīgie entuziasti.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma plkst.10 piedalīsies Lielās talkas pasākumā Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, kur plānota lapu grābšana un atkritumu vākšana. Savukārt plkst.13 Straujuma piedalīsies talkā Siguldā pie bobsleja un kamaniņu trases, kur par godu slavenajiem sportistiem un viņu sasniegumiem pasaulē, kā arī jaunajām sporta cerībām, laukumā pie trases galvenās ieejas plānots stādīt kokus un krūmus.

Kopā ar ministru prezidenti Laimdotu Straujumu Siguldā talkos gan trases direktors Dainis Dukurs, gan skeletonists Martins Dukurs un citi sportisti, gan Siguldas domes vadītājs Uģis Mitrevics. 

Valsts prezidents Andris Bērziņš talkos Raunas parkā, Raunas novadā. Talkā, kuras sākums paredzēts plkst.11, norisināsies koku un dekoratīvo krūmu stādīšana Raunas Parkā un Raunas veselības takas sakopšana.

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube , karavīri, zemessargi un jaunsargi plkst.11 tradicionāli talkos Nāves salā, turpinot labiekārtot atviešu strēlnieku piemiņas vietu.

Rīgas domes (RD) vadība un deputāti talkos sestdien, 25.aprīlī, Daugavas krastmalā pie Mazjumpravmuižas. Daugavas krastmalu RD priekšsēdētājs Nils Ušakovs, pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs, domes deputāti un pašvaldības darbinieki sakops laikā no plkst.9 līdz plkst.12.

Savukārt Lielās Talkas pagalmu konkursā uzvarējušā pagalma pārvērtības tiks īstenotas Dārza iela 36/38, Rīga, kur talka sāksies plkst.9.00. Pēcpusdienā pagalma labiekārtošanā piedalīsies un talciniekus uzmundrinās arī Cūkmens.

Lielās Talkas tradīcija aizsākās ar talku 2008.gada 13.septembrī, kas bija kā iedzīvotāju dāvana valstij tās 90.dzimšanas dienā. Projekta mērķis ir līdz Latvijas simtgadei 2018.gadā to padarīt par tīrāko valsti pasaulē.

Pērn Lielājā Talkā oficiāli pieteiktajās 1453 talkošanas vietās talkoja aptuveni 160 000 cilvēku, un tās laikā tika savāktas 1768 tonnas atkritumu.

"Vides fakti" talko Tukuma pusē.

Ozolnieku novada Cenu pagastā talko jau vismaz ceturto gadu, stāsta Inese Štrāla. Talcinieki cenšas sakopt garāmbraucēju piesārņoto mežu, savākt izmestos atkritumus.

Inese Štrāla par talku Ozolnieku pagastā

  Talsos talka sākas plkst. 11.

  „Šogad esam saņēmušies viss Talsu Bērnu un Jauniešu centra kolektīvs darboties mūsu apkārtnē. Apkopsim teritoriju, kas ir pie Bērnu un jauniešu centrā – tas ir pašā Talsu centrā. Talkot nolēmām tāpēc, lai visu kolektīvu saliedētu un būtu draudzīgāki. Tāpēc citi grābs, citi ceps desiņas, citi raks! Atpūtīsimies un pavadīsim laiku kopā,” stāsta Inese Asplinte.

  Inese Asplinte par talku Talsos

   Visaktīvāk Lielā talka uzsākta Latgalē un Vidzemē; dažviet pulcējas pat simts cilvēku

   Visaktīvāk Lielā talka uzsākta Latgalē un Vidzemē un daudzās talku vietās ir pulcējušies pat līdz simts cilvēkiem, informē Lielās talkas organizatori.

   Talkā piedalās arī bērni un līdzi uz pasākumu paņemti ir pat suņi, liecina talku vietu atbildīgo sniegtā informācija. Aktīvi talkā piedalās arī Rīgas iedzīvotājo - talkošanas aktivitātes jau kopš agra rīta norisinās pie skolām, daudzdzīvokļu mājām un pat pie ASV vēstniecības.

   Talkot uzsākusi arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma, kas piedalījusies Lielās talkas pasākumā Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā.

    

    

   Savukārt ap pusdienas laiku premjere piedalīsies kolu un krūmu stādīšanā Siguldā pie Siguldas bobsleja un kamaniņu trases par godu slavenajiem sportistiem un viņu sasniegumiem pasaulē. Kopā ar ministru prezidenti Siguldā talkos gan trases direktors Dainis Dukurs, gan skeletonists Martins Dukurs un citi sportisti, gan Siguldas domes vadītājs Uģis Mitrevics. 

   Jau pirms devņiem sākts darbs, lai īstenotu pārvērtības Lielās Talkas pagalmu konkursā uzvarējušā pagalmā Rīgā Dārza ielā 36/38 – tājā darbojas Lielās talkas Pagalmu sakopšanas kustības atbalstītāja "Gjensidige Baltic" darbinieki kopā ar pagalma iedzīvotājiem. Šogad Lielās talkas Pagalmu sakopšanas kustības ietvaros tiek sakopti un labiekārtoti četri pagalmi – viens Rīgā un trīs reģionos. Šajos pagalmos, Latvijas reģionos ainavu arhitekti kopā ar studentiem palīdzēja iedzīvotājiem atrast piemērotākās idejas pagalma uzlabošanai, sagatavoja labiekārtošanas projektu un kopā ar daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem to šodien realizēs.

   Darbs norisinās arī industriālos objektos, piemēram, Rīgas Brīvostas pārvalde Lielās talkas ietvaros sadarbojas ar apkaimju biedrībām, kuras atrodas pie ostas. Viena no tām ir pašā ostā, kur Kundziņsalas biedrība šī gada talkā veic gan sakošanas, bet vides uzlabošanas darbus.

   Daudzviet talkošana iesākusies jau vakar, piemēram, 300 Latvija Dzelzceļa darbinieki talkas laikā sliežu malu teritorijās savāktuši gan vecus televizorus, datorus, siltumnīcu rāmjus un plēvju tonnas, bet populārākie dzērieni piemēslotāju vidū – alus divlitru pudelēs un skārdenēs, "Džons", "Rums ar kolu". Savukārt no atrastajiem apģērbiem varētu arī modes skati uztaisīt gan bērniem, gan pieaugušajiem.

   "Lucavsalā talkošana notiek vairākās vietās," stāsta Latvijas Radio korespondente Laura Dzērve.

   Talkotāji novērojuši, ka Lielās talkas rīkotāju sarūpētie maisi šogad krāso. Ir bažas arī par to, ka maisu pietrūks. Talkotāji atzīst, ka, iespējams, nāksies likt atkritumus melnos atkritumu maisos, taču talkas rīkotāji brīdina, ka tā nevajadzētu darīt, jo nav garantijas, ka šos maisus savāks atkritumu savācēji.

   Laura Dzērve par Lielo talku Lucavsalā

    Inese Graudiņa-Zalaka stāsta, ka Amatas pagastā ir brīnišķīgs laiks. Talcinieki čakli strādā ābeļdārzā. Talkas dienā plānots izzāģēt nepieciešamos un nolūzušos ābeļu zarus, kā arī iespēju robežās sakopt dārza teritoriju.

    Āraišu kopienas teritorijā ir 1962. gadā skolas darbinieku un skolēnu stādīts ābeļdārzs. Kaut arī sens, tomēr tas joprojām rudenī bagātīgi priecē apkaimes cilvēkus.

    Paralēli talkai uz ugunskura jau top garda zupa.

    Inese Graudiņa-Zalaka par talku ābeļdārzā Āraišos

     Lielajā talkā talcinieku aktivitāte līdz pusdienlaikam bijusi lielāka nekā aizvadītajā gadā, norāda talkas pārstāve Madara Laicāne.

     Talkas organizatori apkopojuši informāciju par talkošanu no aptuveni desmitās daļas oficiālo talkas vietu, kurās līdz plkst.12 talkā piedalījušies 40 tūkstoši cilvēku. Laicāne talkotāju aktivitāti vērtēja kā augstu un norādīja, ka tā ir lielāka nekā aizvadītajā gadā. Arī labie laika apstākļi sekmējot talcinieku aktivitāti.

     Lielās talkas organizatori cer, ka kopumā sestdien Lielajā talkā piedalīsies aptuveni 200 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Talkas laikā atrasti arī dažādi interesanti priekšmeti, kā, piemēram, divvietīgs dīvāns un govs galvaskauss.

     Nils Ušakovs, Juris Radzevičs, domes deputāti un pašvaldības darbinieki Lielās talkas laikā sakopj Daugavas krastmalu pie Mazjumpravmuižas.

     Laura Zvirbule no Lielvārdes novada Jumpravas pagasta stāsta, ka talkas laikā sakopts Daugavas krasts. Tāpat uzkopta un ar speciālu vielu apstrādāta taka.

     Laura Zvirbule par talku Jumpravā

      Rīta pusē Lielajā talkā iesaistījušies vismaz 48 000 cilvēku, liecina no desmitās daļas oficiālo talkošanas vietu apkopotā informācija.

      Īsi pirms talkas oficiālā noslēguma talkas pārstāve Madara Laicāne telefonsarunā Latvijas Radio 2 norādīja, ka šogad talkā ir veicies labāk nekā pērn.

      Precīzu talkas rezultātu apkopojumu rīkotāji sola jaunnedēļ.

      Madara Laicāne par Lielo talku īsi pirms tās noslēgšanās

       "Talka beidzās, bet viss turpinās," pēc Lielās talkas oficiālā noslēguma plkst. 15 saka talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

       Jau ziņots, ka talka neoficiāli turpināsies līdz pat pusnaktij.

       "Aktivitāte ir liela," teic Jaunzeme, taču izsaka šaubas, vai izdosies sasniegt cerēto talkas dalībnieku skaitu.

       Vita Jaunzeme par talkas noslēgšanos un turpināšanos

        Lielajā talkā vismaz 100 000 dalībnieku.

        Kļūda rakstā?

        Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

        Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

        Saistītie raksti
        Veselība
        Dzīve & Stils
        Jaunākie
        Interesanti